Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Mürsafi Nedir Nelere İyi Gelir.

Mürsafi Nedir Nelere İyi Gelir.

mursafi bir reçine türü olup virüs büyümesini engeller mantar tedavilerinde etkilidir öksürüğe ve soğuk algınlığına iyi gelir sinir sistemini uyarır

Yaprakları Zeytin Ağacına benzeyen Zeytin Ağacından daha küçük Yaprakları dikenli sağlam ve dayanıklı bir ağaç türüdür Mürsafi bu Ağacın reçinesinden elde edilir Arapçada iki türü vardır Zift Mürr ve diğer çeşidine de Mürr Mekki derler. Özellikle Mısır ve diğer Arap Ülkelerin de olur. Ülkemizde Baharatçılarda bulmak mümkündür. Meşhur bir ağacın zamkı veya sakızıdır. Bu sakızın iyisine yani karışık olmayanına saf acı sakız anlamında Mürrsafi denir. Mürsafinin iyisi hafif gevrek, kokusu hoş, acı, ağır ve rengi kızıllığa mail beyaz olandır. Mısır’a özgü olan Mürsafinin sağlık açısından birçok faydası bulunuyor. Mürsafi, antimikrobiyal olduğu için sağlığa birçok faydası bulunmaktadır. Balgam söktürücü, bağışıklık güçlendirici, anti inflamatuar, tonik etkisi, mide koruyucu gibi birçok alanda etkili tıbbi bir üründür.

FAYDALARI: Mikrobiyal büyümeyi engelliyor; Mürsafi, mikropların çoğalmasına veya bağışıklık sisteminize bulaşmasına izin vermez. Ateş, gıda zehirlenmesi, öksürük ve soğuk algınlığı, kabakulak, kızamık, su çiçeği ve yaralarda mikrobik enfeksiyon nedeniyle oluşan birçok sorunun önlenmesi için kullanılabilir. Diğer antibiyotiklerin aksine, karaciğer zayıflaması veya sindirim bozukluğu gibi olumsuz yan etkileri de yoktur. Sinir sistemini uyarır; Mürsafi kan dolaşımı, sindirim sistemi ve sinir sistemini etkiler. Kalbin pompalama hareketini ve safra kesesinin mideye salınmasını uyarır.

Beyni ve sinir sistemini harekete geçirerek sizi aktif tutar. Öksürüğü dindirir; Mürsafi, öksürük ve soğuk algınlığı için iyidir. Öksürük ve soğuk algınlığına neden olan viral enfeksiyonlarla mücadele eder, burun tıkanıklığını hafifletir ve akciğerler ile solunum yollarındaki balgam birikimini azaltır. Bağışıklığı arttırıyor; Mürsafi, bağışıklık sistemini güçlendirir ve aktive eder. Vücudu enfeksiyonlardan korur. Kan dolaşımını harekete geçirir. Kan dolaşımını uyarır ve dokulara oksijenin uygun şekilde tedarik edilmesini sağlar.

Mantar enfeksiyonlarına karşı savaşır; Mürsafi, mantar ilacı olarak da işlev görür. Mantar enfeksiyonlarıyla mücadele etmek için dahili ve harici olarak kullanılabilir. Genel sağlığı korur; Vücudun tüm organlarına seslenir ve erken yaşlanmaya karşı korur. Anti inflamatuar özelliğiyle ateş, viral enfeksiyon gibi çeşitli dokulardaki iltihaplanmayı hafifletir.

Ayrıca baharatlı yiyeceklerin tüketiminden kaynaklanan hazımsızlığı tedavi ederek dolaşım sistemini toksinlerden korur. Kış hastalıklarına karşı kalkan görevi görür; Mürsafi antiseptik özelliği sayesinde kış hastalıklarından korunmayı sağlar. Kışın düzenli olarak mürsafi tüketmek neredeyse enfeksiyonel hastalıklara yakalan riskini sıfıra indirebilir. Mürsafinin Kullanımı; Mürsafi, gargara olarak kullanılır. Bunun için daha önce hazırlanmış tentürden 1 çay kaşığı kadar alınıp 1 su bardağı suyun içerisine atılarak karıştırılır. Ancak bunu kullanırken hekiminize danışmanız gerekir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Güzel Avrat Otu Nelere İyi Gelir

Güzel Avrat Otu Nelere İyi Gelir güzel avrat otu diş eti iltihaplarına iyi gelir ağrı kesici özelliği vardır parkinson hastalığında...

Kapat