Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Maydanozun Laboratuvar Belgeli 10 faydası

maydanoz kürü nasıl yapılır maydanoz suyu nasıl çıkartılır maydanoz karaciğer yağlanmasına iyi gelir mi maydanoz kan şekerini düşürür mü maydanozun mucizevi faydaları…

Salatalarınıza, yemeklerinize lezzet katan maydanoz Antioksidan zengini, bol lifli, vitamin ve mineral deposudur; Uzmanlar tarafından bolca tüketilmesi tavsiye edilen ve 100 gramı 36 kalori olan maydanozun yaprakları kolesterol ile yağ içermiyor. Maydanoz; A, C, E ve K vitaminleri ile B9 vitamini; yani Folik asit’in de iyi bir kaynağı olup, Aynı zamanda kalsiyum, potasyum ve demir minerallerinden de zengindir. Karaciğer yağlanması, sarılık ve şeker gibi kronik hastalıklarda mucizeler yaratan Maydanozun Denenmiş bir laboratuvar sonucunu bu yazımıza ekleyerek beş gün uygulanan kürde bile nasıl sonuç verdiğini gözlerinizle görmenizi sağlayacağız.

Beş günlük Maydanoz Kürü Snuçları

20-05-2016 tarihinde tahlil isteyen bir hastanın açlık kan şekeri: 121,Karaciğer Enzimleri AST(Aspartat):67,-ALT(Alanin):57 olarak çıkmıştır. Normal Değerler 0-40 arasında olması gerekirken yukarıdaki değerler çıkmıştır.Hastamız beş gün Maydanoz Kürünü uygulayıp 26-05-2016 tarihin de tekrar kan tahlili yaptırmış ve şu sonuçları almıştır.Açlık Kan şekeri; 104’e düşmüş yani 17 birim birden düşüş var.Karaciğer Enzimleri AST: 55’e düşmüş 12 birimlik düşüş var.ALT:47’ye düşmüş 10 birimlik bir Düşüş Sağlanmış bu düşüşler karaciğer yağlanmasında Maydanoz kürünün ne kadar etkili olduğunun gözle görülür ispatıdır.

Maydanoz Bağışıklık sistemini güçlendirir mi

Lütfen laboratuvar sonuçlarını bilgi amaçlı inceleyin. Bağışıklık sistemini güçlendiriyor: Maydanoz denilince akla ilk olarak bağışıklık sistemi geliyor. İçeriğindeki A, C, K vitaminleri ile folat bağışıklık sisteminizi güçlendirirken A vitamini aynı zamanda lenfosit ve beyaz kan hücreleri üzerinde doğrudan etkili oluyor.

Maydanoz İdrar söktürüyormu

Vücuttaki ödemi atıyor: Sağlıklı bir vücut, sıvıyı muhafaza ediyor. Ancak ödem gibi sıvı birikmesi sonucunda vücut şişiyor. Ödem sorununuz varsa birkaç çay kaşığı maydanoz suyu bile rahatlamanızı sağlıyor. 1 bardak kaynar suya maydanoz saplarını ekleyin. Maydanoz suyu toksinlerin vücuttan atılmasına yardımcı olacak.

Maydanoz kalp sağlığı ve kansere karşı korur mu

Hastalıklarından koruyor: A vitamininin öncül maddesi beta karoten ve C vitamini içerdiğinden dolayı antioksidan özelliğe sahip olan maydanoz serbest radikallerin oluşumunu engelliyor. Maydanoz aynı zamanda kalp sağlığı ve kansere karşı da koruyucu etki gösteriyor. Folik asit içeriği sayesinde kalp dostu olarak nitelendiriliyor; çünkü kalp krizi riskini artıran homosistein miktarının azalmasında yardımcı oluyor. Diüretik etkisi sayesinde tansiyon düşürücü etkisi bulunuyor. Glutatyontransferaz enzimini aktive ederek oksitlenmiş moleküllerle savaşarak kansere karşı koruyucu fonksiyon üstleniyor. Ayrıca içerindeki K vitamini ve demir bakımından zengin olan maydanoz, vücuttan toksinlerin atılmasını sağlıyor ve kanı temizliyor. Karaciğeri zehirli maddelerden temizlemek için de yardımcı oluyor.

 

Maydanoz Folik Asit Kaynağımıdır

Kan şekerini düşürüyor: Araştırmalara göre, maydanozun diyabeti olan hastalarda kan şekeri düzeyini düşürmeye yardımcı olduğu kanıtlandı. Ancak araştırmalar sürüyor.

Maydanoz Kürü Karaciğere Fayaydalımı

İdrar söktürüyor: Maydanozun içeriğindeki flavonglikozidin den dolayı idrar söktürücü etkisi bulunuyor. Bu sayede maydanoz, böbrek taşı, safra kesesi ve enfeksiyonlarının tedavisinde yardımcı oluyor.

Maydanoz Kürü Nasıl Yapılır

Diş ve diş eti hastalıklarını önlüyor: Diş ve diş eti hastalıklarına karşı koruyucu görev görüyor. Ağız kokusunun giderilmesinde de etkili oluyor.

Maydanoz retina sağlığını koruyormu

Mide bulantısını dindiriyor: Maydanoz ciddi bir hastalığın nedeni olmadığı takdirde mide bulantısına iyi geliyor. Yaprakları ve sapı antiseptik olan maydanozun gaz giderici etkisi de mevcut.

Maydanoz tansiyonu düşürür mü

Artritin kontrolünü sağlıyor: Maydanozun beta karoten ve C vitamini içeriği sayesinde anti-inflamatuar özelliği bulunuyor. Böylelikle artrit kontrolünde önemi fayda sağlıyor. Retina sağlığı için de önemli: Maydanoz içeriğindeki beta karoten sayesinde ileri yaştaki kişilerde retina sağlığını koruyor. İyi bir A vitaminin kaynağı olan maydanoz göz sağlığını koruyucu etki gösteriyor.

Maydanoz Vücuttaki ödemi atar mı

Antibakteriyel özelliğe sahip: Klorofil içeren maydanoz antibakteriyel özelliğe de sahip. Bu sayede ağız kokusunun önlenmesinde yardımcı besindir. Aşırıya kaçmayın! Maydanozu tüketmenin de bir sınırı olmalı. Çünkü fazla tüketildiğinde sağlık problemleri görülebiliyor. 10 sap maydanoz C vitamini ihtiyacının yarısını karşılıyor. 60 ml’den fazla maydanoz suyu içmemeye dikkat edin. Hamilelik ve emzirme döneminde maydanozun aşırı tüketiminden kaçının. Fazla tüketim, hamilelik döneminde kasılmaları artıracağı gibi riskli olabiliyor.

Beş günlük Maydanoz Kürü Snuçları

Emzirme döneminde de diüretik etkisi nedeniyle süt salgısının azalmasına yol açabiliyor. Ciltte döküntüye ve cildin güneşe ekstra hassas hale gelmesine yol açabiliyor. Kan sulandırıcı ilaç kullanıyorsanız dikkatli olun. Çünkü içeriğindeki K vitamini ile ilaç etkileşiyor. Kanın pıhtılaşmasında rol oynayan K vitamini bazı ilaçların etkisini azaltıyor. Kan basıncını yükseltebildiği için hipertansiyon hastası iseniz maydanoz tüketimini sınırlandırmamız önemlidir.

Maydanoz tansiyonu düşürür mü

Maydanoz suyu detoks programlarında yer alsa da dikkatli olun. Zayıflamak uğruna bilinçsizce aşırı miktarda tüketilen maydanoz suyu diüretik etkisi nedeniyle vücuttan atılan sıvı yüzünden zayıflama sağlanmış gibi göstererek tartıda yanılgılara neden olabiliyor. Kilo kaybı yağ ağırlığından olmadığı sürece doğru zayıflama söz konusu olmuyor.

Maydanoz İdrar söktürüyormu

Maydanoz Kürü Nasıl yapılır; Maydanoz kürünü yapabilmek için önce Maydanozun suyunu çıkartıyoruz; bunun için 15 -16 dal küçük yapraklı doğal (suni gübre kullanılmamış) Maydanozu elimizle veya bıçakla 4-5 parçaya bölerek Mikser kabına koyarız, Üzerine orta boy 1 adet limonun suyunu sıkarak bir bardaktan biraz az su ilave edip, Mikseri çalıştırarak yemyeşil bir su elde ederiz. Maydanozların çok iyi parçalanmasına dikkat edin,

Maydanoz Kürü Nasıl Yapılır

Elde ettiğiniz bu suyu her gün sabah aç karnına içeceksiniz. İçtikten 30 dakika sonra normal kahvaltınızı yapabilirsiniz. Bu küre ara vermeden 15 gün devam edip 5 gün ara verdikten sonra tekrar 15 Gün daha devam edeceksiniz. Bu yapacağınız kür zayıflama, cilt güzelliği, yağ yakma haricinde sivilcelerinizi de çok ciddi anlamda giderecektir. Bir süre kullanım esnasında sivilceleriniz de artış olabilir ama bundan sonra sivilceden eser dahi kalmaz. Ayrıca cilt güzelliği, kırışıklık giderme ve gençleşme amacıyla da bu kürü kullanabilirsiniz.

Maydanoz Bağışıklık sistemini güçlendirir mi

NOT: Bu Kürün yılda altı aylık aralıklarla iki kez yapılması tavsiye ediliyor.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Ateroskleroz Kalp ve Bacak Damarlarını Etkiler

damar sertliği nedir nasıl tedavi edilir damar sertliği kalp ve damarlara zarar verir mi atar damarları hangi yağ ve meyveler...

Kapat