Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Küzbara Afrodizyaktır Libidoyu Yükseltir

küzbara nelere iyi gelir küzbara afrodizyak mı Küzbara bayanlarda cinsel isteksizliği önler mi cinsel isteksizlik nedir küzbara cilt kuruluğunu önler mi…

Küzbara maydanozgiller familyasına ait yaprakları maydanozu andıran bir bitki olup; tohumları baharat olarak kullanılmaktadır. Çok güçlü antioksidan özelliği olan Küzbara kuarsetin, apigenin gibi flavonoidler bulunur. Küzbara, kalbi korumakta ve pek çok kanser türüne karşı vücudu koruduğu çalışmalarda ortaya çıkmıştır. Ayrıca glikoz mekanizmasına etki ederek, diyabeti önlediği ileri sürülmüştür. Ayrıca, Küzbara çayının sindirime yardımcı olduğu ve toksin atıcı özelliklerinin bulunduğu bilinmelidir. Bakteri öldürücü özelliği de bulunan Küzbaranın içerisinde demir, manganez ve magnezyum mineralleri vardır.

kuzbara-tohumu-afrodizyak-mi

Ayrıca diyet lifi açısından da zengindir. Yapılan çalışmalarda; Küzbara tohumunun hiperglisemiyi bastırdığı ve kan şekeri değerini normal seviyelere getirmede başarı sağladığı görülmüştür. Kötü kolesterol olan LDL’yi düşürdüğü, damarlarda plak oluşumunu engellediği ve böylece kalp sağlığına katkı sunduğu belirlenmiştir.

 

kuzbara-hafizayi-kuvvetlendirir-mi

Küzbaranın içerisinde C vitamini, linoleik asit, palmitik asit, oleik asit, stearik asit gibi kanda kötü kolesterol seviyesini düşüren ve kalp krizi – felç gibi durumları önlemektedir. Asırlardan beri şifa kaynağı olarak kullanılan Küzbara teknoloji ve Sanayinin gelişmesi ile Ekolojik ürünlerden uzaklaşan insanlara şifa vermeye devam ediyor, doğal yağlarla daha sağlıklı ve uzun bir yaşamın kapıları açılıyor. Öyle ki bazı yağlar hem yaşam kalitesini arttırıyor hem de daha mutlu bir hayata kapı açıyor. Gençliği ve sağlığı kazanmaya yardımcı oluyor.

kuzbara-yuksek-tansiyonu-dengeler-mi

AŞK İKSİRİ: Bazı dönemlerde erkekte veya kadında, cinsel isteksizlik, soğukluk ve organların görev yapamaması gibi birçok sıkıntıların meydana geldiğini hepimiz biliyoruz, özellikle bayanlarda cinsel isteksizlik günümüzde çok görülebiliyor. Bu sebeplere bağlı boşanmalar, şiddetli geçimsizlik, çiftlerde huzursuzluk gibi birden fazla sorunlara neden olabiliyor. Peki, hem erkekte hem de bayanda cinsel isteği hangi besinle arttırabiliriz?

kuzbara-bayanlarda-cinsel-gucu-artirir-mi

Düzenli olarak kullanılacak Küzbara bitkisi bayanda ve erkekte bu rahatsızlığı bitirecektir. Günde bir tatlı kaşığı düzenli kullanıldığında çiftlerin cinsel sorunları düzelebilir. Küzbarayı toz halinde tüketirseniz etkisini daha çabuk gösterir. İçindeki uçucu yağın da yüksek oranda coriandrol ile düşük oranda geraniol, borneol, pinen gibi birçok etken maddeler belirli bir zaman sonra etkisini gösterir. Bu sayede çiftler arasındaki cinsel isteksizlik sona ermiş olur.

kuzbara-hafizayi-kuvvetlendirir-mi

Ortaçağda Afrodizyak özelliğiyle ön plana çıkan Küzbara aşk iksirlerine katılırdı. Tanen, şekerler, umbelliferon, skopolotin ve geraniol içeren Küzbara yağının esas maddesi D-Linalooldur.

kuzbara-sinirsel-bas-agrisini-giderir-mi

FAYDALARI: Küzbara libido arttırıcı bir baharat olarak bilinmektedir. Afrodizyak pek çok karışımın içerisinde bulunmaktadır. Hazmı kolaylaştırır iştahı açar. Spazm ve gaz gidericidir. Mide rahatsızlıklarına iyi gelir. Merkezi sinir sistemini güçlendirir. Hafızayı zinde tutar. Sinirsel baş ağrılarını giderir. Ödem gibi durumlarda da etki göstermekte şişlikleri azaltmaktadır.

kuzbara-anne-sutunu-artirir-mi

Deri iltihabına karşı da önemli faydalar sağlar, Bunun yanı sıra Egzama, Mantar ve Cilt kuruluğu gibi sorunlar içinde kullanılabilmektedir. Salmonellaya karşı koruma sağlar. Kemik sağlığı içinde çok etkili olan Küzbara, romatizma ve iltihaplı eklem ağrısı için bulunmaz bir nimettir. Halk Arasında Kişniş Olarak da bilinir.

kuzbara-uykusuzluga-faydalimi

ÇAYI: Mükemmel bir toksin atıcı olan Küzbara çayı yapmak için iki çay kaşı Küzbara bir fincan sıcak suya eklenir ve 5 dakika beklendikten sonra içine az miktarda bal ilave edilerek içilebilir. Tercihe göre limon kabuğu da eklenebilir.

kuzbara-kilo-verdiriyor-mu

UYARI: Her besinde olduğu gibi Küzbara az miktarda tüketilmesi gereken bir baharattır. Aşırı tüketiminde güneş ışınlarına karşı hassasiyet oluşabilir. Bu durum ise cilt kanserini tetikleyebilir. Ayrıca; fazla kullanımı alerjiye neden olabilir. Her ne kadar araştırmalarda Küzbara tüketiminin anne sütünü arttırıcı etkisi gözlemlenmişse de, hamile kadınların Küzbara kullanmaması gerekmektedir. Emziren kadınların Küzbara tüketiminde çok dikkatli olmaları, mümkünse doktor tavsiyesine uymaları önemlidir.

kuzbara-otu-hazimsizliga-iyi-gelir-mi

Konu Aramaları:

küzbara,küzbara nedir,küzbara baharat nedir,kuzbara baharat,küzbara faydaları,kuzbara nerde kullanılır,küzbara hangi yiyecege konur,www küzbara,kizbara nedir,kizbara ne,

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Turna Yemişi İdrar Yolu Enfeksiyonlarını Önlüyor

idrar yolu enfeksiyonu nedir turna yemişi antibiyotik direncini kırar mı turna yemişi suyu içilir mi enfeksiyonu ne azaltır... Son çalışmalar...

Kapat