Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Kudret Narı Nedir,Faydaları Nelerdir ?

kudret narı ülsere iyi gelen bitkiler kan temizleyen bitkiler kanser önleyen bitkiler mideye iyi gelen bitkiler bağırsağa iyi gelen bitkiler…

Latincesi: Momordica  charantia dır.Ülkemizde Bursa  yöresinde ,Akdeniz sahillerinde yetiştirilen çok yıllık otsu  ve tırmanıcı ,sarı çiçekli yaprakları asma yaprağına benzeyen parçalı yapraklı bir bitkidir.Halk arasında ACAYİP ELMA-MUCİZE ELMA ve PAPARA isimleriyle de bilinir.Meyvesi kullanılır.

1-Ülser ve kolit gibi bağırsak rahatsızlıklarını iyileştirici, yaraları tedavi edici, bağırsak yumuşatıcı ve kan temizleyici, kanser önleyici etkileri olan bir bitkidir.

2-Yanıklar üzerinde etkili olup, kudret narı yağı ile kudret narı eriyiği karıştırılarak yanıklar üzerine tatbik edilirse kısa sürede iyileştirir.

3-Şeker hastalıklarında, mide ve bağırsak rahatsızlıklarında kudret narı yağı ile zeytinyağı karışımı yarı yarıya balla tatlandırılarak kullanılır. Rahatsızlığın durumuna göre yemeklerden yarım saat önce sabah ve akşam birer tatlı kaşığı alınır.

kuvvet narı

Konu Aramaları:

mideye iyi gelen bitki,

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Köpek Dili Bitkisi Nelere İyi Gelir ?

köpek dili bronşite iyi gelen bitkiler göğüse iyi gelen bitkiler cilde iyi gelen bitkiler ağıza iyi gelen bitkiler...

Kapat