Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Kudret Narı Macunu Nedir, Nasıl Yapılır ?

kudret narı kudret narı macunu kudret narı macunu faydaları kudret narı macunu nasıl yapılır kabızlığa iyi gelen bitkiler aknelere ne iyi gelir

 

Kudret Narı macunu, kabakgiller ailesinden olan kudret Narından yapılmaktadır. Sağlık açısından birçok faydası bulunan Kudret Narı Macunu son zamanlarda en çok rağbet gören şeyler arasında yer alıyor. Kudret Narı macunu nasıl yapılır, Kudret Narı macunu nasıl kullanılır tüm cevapları birazdan öğreneceksiniz. Kudret Narı macunu Kudret narından elde edilen bir macun çeşididir. Kudret Narı macunu elde etmek için öncelikle tam olarak olgunlaşmamış olgunlaşmaya yaklaşmış Kudret Narları toplanır. Kudret Narı hasat edildikten sonra olgunlaşması için bekletilir. Bir süre bekletildikten sonra kudret Narları olgunlaşmaya başlar bu aşamada aşağıda tarifini verdiğimiz şekilde Kudret Narı macunu elde edilir.

Kudret Narı meyvesi olgunlaşmadan önce salatalık veya yeşilbiber kıvamına sahiptir. Kudret narının olgunlaşmasına izin verilirse, parlak kırmızı iri taneli(Nar çekirdeği gibi) çekirdekler ortaya çıkar. Bazı kültürlerde kudret narı çekirdekleri de tüketilmektedir. Kudret Narı macunu hem adı üzerinde macun olarak hem de tükettiğimiz sıvı içeceklerin içerisine eklenerek kullanılabilir. Kudret Narının çeşitli kullanım alanları mevcuttur. Kudret Narı macunun ve Kudret Narının faydalarına geçmeden önce sizlere kudret Narı macunu nasıl yapılır sorusunun cevabını vereceğiz. GEREKLİ MALZEMELER: 1 Adet Kudret Narı, 500 gr. Süzme bal, 1 Adet cam kavanoz, 1 çay kaşığı zeytinyağı Kudret Narını yıkayın ve sap kısmından ayırın. Çekirdeklerini çıkartıp, robottan geçirin.

Püre haline gelen kudret narını kavanozlara yerleştirin. Daha sonra içerisine bal ilave edin. 40 gün sonunda Bal içindeki kudret Narı olgunlaşacaktır. Kudret Narı macununuz hazır hale gelmiştir. FAYDALARI: Kudret narı macunu, Vitamin A, Vitamin B1, Vitamin B2, Vitamin C, kalsiyum, potasyum, çinko, demir, bakır ve fosfor gibi çok çeşitli vitamin ve mineraller içerir. Bağışık Sistemini güçlendirir, Kudret Narı macunu, vücuttaki hastalıklara karşı güçlü bir savunma mekanizması oluşturur. Kudret Narı en etkili antioksidan kaynağıdır. Antioksidanlar, vücut metabolizması sırasında ortaya çıkan ve farklı hastalıklara neden olabilen serbest radikaller ve tehlikeli bileşikler için vücudu sarar ve bağışıklığı güçlendirir.

Öğünlerinize kudret Narı macunu ekleyerek, kalp krizi, böbrek hasarı ve karaciğer yetmezliği de dâhil olmak üzere birçok hastalığa karşı koruma sağlayabilirsiniz. Kanser Önleme etkisi: Kudret macunu, içinde bulunan antioksidanlar, sayesinde hastalıklara neden olabilen serbest radikalleri yok etmeye yardımcı olabilir. Aynı zamanda Kudret Narı macunun kanser açısından sahip olduğu tek yarar bu değildir. Kudret macunu, antioksidan özellikleriyle birlikte tek başına bir anti-tümör ve anti-kanserojen madde olarak çalışır. Karaciğeri yenileme özelliği: Karaciğer problemlerini iyileştirmek için günde bir bardak ılık kudret narı suyu için.

Sonuçları görmek için bunu bir hafta boyunca sürekli olarak tüketmeye devam edin. Akneleri tedavi eder: Kudret Narı, leke ve derin cilt enfeksiyonlarından kurtulmanıza yardımcı olur. Kudret Narı, uyuz, kaşıntı, sedef hastalığı, saçkıran ve diğer mantar hastalıkları gibi kan bozukluklarının tedavisinde de yararlıdır. İçindeki serbest radikaller ayrıca anti-aging için de faydalıdır. Kabızlık: Kudret Narı, lif özellikleri içerdiğinden kolay sindirime yardımcı olur. Tüketilen yiyecekler rahat bir şekilde sindirilir, hazımsızlık ve kabızlık problemlerinin giderilmesinde yardımcı olarak zararlı atıklar vücuttan atılır.

Kanı temizler: Kudret narı macunu, antimikrobiyal ve antioksidan özellikleri sayesinde, cilt problemlerini, kan bozukluklarını, kandaki toksinleri temizlemeyi ve arıtmayı, vücudun her tarafındaki kan dolaşımını iyileştirmeye yardımcı olur. Kudret Narı, döküntüler, akne, sedef hastalığı, kan kaynamalarının neden olduğu kaşıntı gibi sorunların giderilmesine yardımcı olur ve hatta vücuttaki kanserli hücrelerin büyümesini engeller.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Kudret Narı Nelere İyi Gelir ?

kudret narı kudret narı nedir kudret narının faydaları bağışıklık sistemine ne iyi gelir hazımsızlığa iyi gelen bitkiler diyabete iyi gelen...

Kapat