Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Kronik Kramplara Kurt Pençesi İyi Gelir

kramp nedir nasıl tedavi edilir hangi bitkiler krampa iyi gelir kurt pençesi krampa iyi gelir mi zencefil çayı krampı giderir mi susam yağı krampa faydalı mı…

Atar damar rahatsızlığından dolayı kasların yeteri kadar kanlanmaması nedeniyle kramp oluşumuna neden oluyor. Uzmanlar, kurtpençesi otunun filizleriyle masaj yapılmasını öneriyor. Kasların, sancılı nöbetler halinde, ağrılı kasılması sonucu meydana gelen rahatsızlığa kramp deniyor. Nedenleri arasında, atardamar rahatsızlığından dolayı kasların yeteri kadar kanlanamaması, sporcu kişilerin kaslarının yorgunluk veya yeteri kadar ısınamaması ve bir hastalık ya da aşırı terlemek suretiyle vücutta tuz kaybının oluşması sıralanabiliyor.

bu-pence-kramp-pencesi

Uzmanlar, bu ağrıların ciddiye alınıp doktora danışılması gerektiğini ifade ediyor. Ayrıca, bitkisel kürler ile kramplardan kurtulmanın mümkün olduğunu belirtiyor. İşte o iksirler: Kurt pençesi bitkisinin filizlerini bir beze sarın. Kramp giren bölgeye ovarak masaj yapın.

kurt-pencesi-nelere-iyi-gelir

Kramp, böbrek ve safra taşları gibi takınmalarından, bağırsaklardaki hastalık ya da aşırı terleme nedeniyle oluşmuşsa; bir soğuk su dolu bardağın içine bir çay kaşığı tuz katın ve karıştırıldıktan sonra için. Ayaklara veya bacak kaslarına sürekli ve aralıklarla giren bir kramp durumunda, yeteri kadar limonu sıkın. Tabanlara bu limon suyu ile aşağı ve yukarı olmak üzere masaj yapın. Bu işlemi iki hafta boyunca günde iki kez tekrarlayın.

kramplara-kurt-pencesi-iyi-gelir

Bir silme yemek kaşığı kurutulmuş naneyi 2 bardak su ile birlikte kaynatın. Süzüp sıcak halde aç karnına için. Bire bir oranında sirke, süzme bal ve sıcak suyu karıştırın. Bir gün arayla için. Bir silme yemek kaşığı inci çiçeği kaynamış yarım litre su ile haşlayın ve soğuduktan sonra süzün. Günde bir yemek kaşığı için. Bir çay bardağı suyun içine, bir çay kaşığı ince kıyılmış yüksük otu katın. Demledikten sonra süzün ve üç öğün için.

zencefil-cayi-kramplara-iyi-geliyor-mu

Kramp giren bölgeye susam yağı ile masaj yapın. Kronik kramplara, ökse otunun ince kıyılmış yapraklarını ve sapları bir bez yardımıyla söz konusu bölgeye sarın. Sıcak su buharına tutulan ya da sıcak suya sokularak ıslatılan bir havluyu sıcaklığını kaybetmeden kramp giren bölgeye sarın. Bu işlem havlu soğudukça aralıklarla gerekli olan bölgeye tekrarlayın. Ardından bölgeye yavaş yavaş masaj yapın. Ya da kalınca bir kumaş parçasını ütü ile ısıtıp masaj yapın.

zencefil-nane-tarcin-karafil-kramplara-iyi-gelir-mi

İYİ GELENLER: Papatya: Kaynar suyun içine bir miktar papatya atın. Demledikten sonra günde 2 kere için. Zencefil: Kaynar suyun içine bir miktar zencefil katın. Demlenmesiyle sıcak halde gün içinde aralıklarla için. Rezene: Kayan suyun içine bir miktar rezene otu katın. Demledikten sonra süzün. Gün içinde ve yatmadan önce için.

karampa-care-zencefil-ve-limon

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Söbelek Mantarını Hemen Koparın Darılmasın

söbelek mantarı nedir nerelerde yetişir kuzugöbeği mantarı söbelek mantarı mıdır söbelek mantarı gözlere iyi gelir mi söbelek mantarı kanseri önler...

Kapat