Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Kronik hastalıkların düşmanı pirinç

pirinç hangi hastalıklara iyi gelir pirinç yüksek tansiyona iyi gelir mi pirinç ishali durdurur mu pirinç kilo aldırır mı pirinç kronik hastalıklara iyi gelir mi…

Pirinç (oryza sativa) : Buğdaygiller familyasından olup, sıcak bölgelerde Bol su içinde yetiştirilen bir bitkidir. Her başakçığında bir çiçek vardır. Tanesi burada meydana gelir. İçeriğinde bol miktarda nişasta ve vitaminler vardır. Pirinç kabuğundan tabii phytine elde edilir. Bu madde, çocukların gelişmesine yardımcı olur. Zihin açıklığı sağlar. Bütün dünyada çok yaygındır. Çok eskiden beri bilinmektedir. Bugün özellikle Asya ülkelerinde halkın başlıca gıdasını teşkil eder.

pirinc bağırsaklara kuvvet verir

Araştırma pirinç yiyen çocuklar ve yetişkinlerin folat ve diğer B vitaminleri, potasyum, lif ve A vitamini gibi çeşitli önemli besin maddelerini daha yüksek miktarda içeren bir beslenme düzeni olduğunu gösteriyor. Ayrıca beslenme düzenine pirinci dahil edenler daha az toplam yağ, doymuş yağ ve ilave şeker alırken, daha fazla başta fasulye olmak üzere bakliyat ürünleri ve meyve yiyor.

Pirinç Vücuda gerekli olan kaloriyi sağlar.

Araştırma, ayrıca pirinç yiyen kişilerin beslenme düzenlerindeki ilave şeker miktarını dört çay kaşığı (16 gram) kadar azalttığını ve doymuş katı yağ oranını yedi gram düşürdüğünü de gösteriyor. Pirinç tüketenler daha sağlıklı besleniyor.

Pirinç ishal keser

Pirinç yiyenler daha çok sebze ve hububat, daha az toplam yağ ve doymuş yağ yiyor ve beslenme düzenlerinde daha fazla lif ve demir bulunuyor. Bu araştırmalar, yemeklerle birlikte pirinç yiyenlerin daha sağlıklı bir beslenme düzeni olduğunu ve kronik hastalık riskiyle daha az karşılaştığını da onaylıyor. Yüksek tansiyon riskinin üçte bir oranın da daha düşük çıktığı gözlemleniyor.

pirinc Yüksek tansiyona iyi gelir

FAYDALARI: Vücuda gerekli olan kaloriyi sağlar. Bedeni kuvvetlendirir, kilo aldırır ve bağırsaklara kuvvet verir. Yüksek tansiyonu ve fazla üre miktarını düşürür. İshali keser. Kaynatılması ile elde edilen su ishal kesici olarak kullanılır. Unu, yaraları kurutmak maksadıyla kullanılır.

Pirinç kilo aldırır

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Libidoyu Artırıyor Erken İktidarsızlığı Bitiriyor

kuru üzüm libidoyu artırır mı kuru üzüm ereksiyon problemini çözer mi kuru üzüm cinselliğe iyi gelir mi kuru üzüm kan...

Kapat