Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Krampı Önler, Stres Ve Depresyona İyi Gelir.

yılan kökü yılan kökü nelere iyi gelir yılan kökü saraya iyimi geliyor depresyona iyi gelen bitkiler yılan kökü krampı önler mi yılan kökü tansiyonu düzenler mi…

Krampı Önler, Stres Ve Depresyona İyi Gelir. Yılan kökü Akdikengiller familyasından olup, 100 cm. kadar boylanabilen, funda veya çalı şeklinde küçük bir Ağaçcıkdır. Yaz kış yeşil kalan dikine yükselen, Ağaç tropik iklimlerde yetişir. Yılan Çantası, Hint Yılan kökü olarak da bilinir. Tüysüz yaprakları genellikle üçlü şekilde sapın etrafına dizilmiş olup, kenarları bütün, mızrak şeklinde uca doğru sivrice, derimsi, koyu yeşil renkli, kısa saplı, 8–20 cm uzunluğunda ve 3–7 cm enindedir. Çiçekleri şemsiye şeklinde topluca bir arada olup takriben beş şemsiyecikten meydana gelir ve her şemsiyecikte 8 -12 adet çiçekçikten meydana gelir. Çiçeklerin ucu beş loplu geri kısmı ise boru şeklinde olup beyaz renktedir. Kökleri 10–15 cm uzunluğunda 1,5- 3 cm kalınlığında kabuğu sarımsı kahve renkli içi beyazımsı sarı renkli cam gibi kırılır ve acımsı bir tadı vardır. Sadece kökleri çay, tentür ve Doğal ilaç yapımında kullanılır.

Yılan Kökü Kalp Çarpıntısına İyi Gelirmi

Hint Yılan kökünün takriben 100 türü mevcuttur. Bunlardan en çok bilinen ve kullanılanı Hint Yılan kökü; Rauwolfia serpantine olup bunun haricinde Afrika; Amerika; Çin ve Kanada Yılan kökü diye bilenen bitkiler de mevcuttur.

Yılan Kökü Saraya İymi Geliyor

Tarihte MÖ. 1000 yıllarında eski Hintliler tarafından Böcek ısırması, yılan sokması, üzüntü, sıkıntı gibi rahatsızlıklara karşı kullanılmıştır. Günümüzdeki modern araştırmalarla Yüksek tansiyonu düşürücü özelliğinin keşfedilmesi ile birlikte bitkinin önemi artmıştır. Yılan kökünü, Türkiye’nin Akdeniz bölgesinde yetiştirmek mümkündür.

Yılan Kökü Stresi Giderirmi

Eskiden Hindistan ve Bangladeş’in Himaliya dağlarının eteklerinde yabani olarak yetişen bitki günümüzde Bangladeş, Pakistan, Tayland, Malezya, Endonezya ve az miktarda Türkiye de yetiştirilmektedir. Kasım ve Aralık aylarında kökleri çıkarıldıktan sonra temizlenir, güneşli, havadar ve gölgelik yerlerde kurutulur.

Yılan Kökü Yüksek Tansiyonu Düşürürmü

FAYDALARI: Tansiyonu düşürür,60 Yüksek tansiyon problemi olan hasta üzerinde 3–4 ay süren Tedavi denemesi yapmışlar ve Hastaların iyileştiği görülmüştür. Merkezi sinir sistemine etki eder teskin edici ve depresyon önleyici etkiye sahiptir. Korku, gerginlik, huzursuzluk ve kalp çarpıntısına karşı kullanılır. Stres, depresyon, sara ve hatta şizofreniye karşı kullanılmıştır. Krampları önleyici ve damarları genişletici ve Kalp ritmine etkilidir.

Yılan kökü Sakinleştirirmi

ÇAY: Yarım kahve kaşığı ince kıyılmış ve kurutulmuş Yılan kökü demliğe konur ve üzerine 300- 400 ml kaynar su ilave ettikten sonra 5–10 dakika demlemeye bırakılır ve sonra süzülerek içilir.

Yılan Kökü Sinir Sistemini Etkilermi

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Kral Meyvesi Liçi Her derde Deva Oluyor.

liçi meyvesi liçi nedir nasıl bir meyvedir liçi nelere iyi gelir liçi kan akışını hızlandırır mı liçi kalbe iyimi geliyor...

Kapat