Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Kral Meyvesi Liçi Her derde Deva Oluyor.

liçi meyvesi liçi nedir nasıl bir meyvedir liçi nelere iyi gelir liçi kan akışını hızlandırır mı liçi kalbe iyimi geliyor liçi kemik gelişimine yardımcı olur mu…

Kral Meyvesi Liçi Her derde Deva Oluyor. Güney Amerika, Güneydoğu Asya ve Hindistan’ın doğusu ile Çin’in güneyindeki Hindiçin bölgesinde yetişen ‘Liçi’ tarih boyu kral meyvesi adıyla anıldı. Ülkemizde Mersin’de yetiştirilmeye başlanan tropik meyvenin, dışında pembe ile kırmızı arasında değişen renkte kabuk var. Meyvenin yenilebilir beyaz kısmı bu kabuğun altında. İlk tattığınızda tadını biraz üzüme benzeteceğiniz liçi meyvesi nefis aroması ile damakta unutulmaz bir lezzet bırakıyor. 200 gram liçi meyvesi 120 kaloridir.

Liçi Meyvesi Nedir Nelere İyi Gelir

Yüksek oranda su içeren bu özel tropik meyve süper bir C vitamini ve potasyum kaynağıdır. Bunun dışında selenyum, kolin ve magnezyum içeriği yüksek olmasından dolayı metabolizma hızını arttırıcı etkisi olan özel bir meyvedir. İçerisinde zeytinyağının mucizesi oleik asit bulunur. Süper meyve liçi, bu sağlıklı yağ asidi çeşidini içerdiği için kalp hastaları için inanılmaz dengeli bir diyet olanağı yaratır.

Liçi Meyvesi Metabolizmaya Faydalımı

Liçi mucizesi bunlarla da sınırlı değil. Triptofan, lizin ve metiyonin gibi amino asitlerin de bulunması liçinin ayrıcalıklı meyve kategorisinde yer almasını sağlar. Ödem ve fazla kilolara bire bir Antidepresan etkili liçi aynı zamanda ödem atıcı özelliğe sahip. Bilinen en iyi A vitamini kaynaklarından yüzde 40 daha fazla beta karoten içerir.

Liçi Meyvesi Kanserli Hücreleri Yayılmasını Önlermi

Metabolizmayı arttırıcı etkisi nedeniyle sindirimi de kolaylaştırır, bağırsak düzenler. Çok iyi bir lif kaynağı olan liçi kanda trigliserid denilen yağların düşürülmesinde çok etkindir. Çok sağlıklı karbonhidratları içeren liçi meyvesi sporcular için kasların yorgunluğunu sağlayan laktik asit birikimini engeller. Liçi içerdiği K vitamini sayesinde kanın pıhtılaşmasını önler ve kan akışını kolaylaştırır.

Liçi Meyvesi Kanın Pıhtılaşmasını Önlüyormu

Yapılan çalışmalarda liçi meyvesini düzenli yiyen kalp hastası Asyalıların 1 yıl sonra kalp krizi görülme risklerinin yüzde 30 azaldığı rapor edilmiştir. Liçi ile yapılan 2 önemli çalışma sonucunda kanserli hücrelerin de büyümesini önlediği keşfedilmiştir. Liçi meyvesi ateş ve boğaz enfeksiyonlarında da içerdiği yüksek C vitamini ve su sayesinde bir ilaç gibi davranıp tedavi edici etki gösterir. Liçi’nin taze meyvesi tüm dünyada, reçel, marmelat ve sos olarak yaygın bir şekilde kullanılır.

Liçi Meyvesi İskelet Sistemini Geliştirirmi

FAYDALARI: İçerdiği besin ve minareler itibariyle iskelet sisteminin ve kemiklerin gelişimine katkı sağlar. Dişlerin sağlıklı şekilde gelişimini sağlar. Vücutta Hemoglobin oluşumunu destekler Metabolizmayı hızlandırır.

Liçi Meyvesi Diş Gelişimine Yardımcı Olurmu

Ödem atıcı Özelliği vardır. Ateşli hastalıklarda boğaz enfeksiyonlarında tedavi edici özelliği vardır. Kasların yorulmasını sağlayan laktik asit birikimini Önler. Kanserli Hücrelerin yayılmasına engel olur. İçerdiği K vitamini sayesinde Kandaki Pıhtılaşmayı Önler ve kan akışını kolaylaştırır. Sindirimi kolaylaştırır Bağırsakları Düzenler.

Liçi Ateşli Hastalıkların İyileştirilmesi Sağlarmı

Konu Aramaları:

Kral meyvesi,

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Cinsel İktidarsızlığa İyi Gelir Spermi Artırır.

abdüllezziz otu habbüllezziz otu abdüllezziz otu spermi artırır mı abdüllezziz otu cinsel gücü artırır mı kalça kırıklarına iyi gelen bitkiler...

Kapat