Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Kış Hastalıkları İle Baş Etmenin En İyi Yolu

şifalı bitkiler ilginç bitkiler hamileliği kolaylaştırmak hamileliği önlemek…

Sabah kahvaltısı alışkanlığımızı biraz değiştirerek bağışıklık sistemimizi güçlendirebilir, hastalıklara yakalanma riskini en aza indirebilirsiz. Meyve, yoğurt, yumurta ve yulaf gibi besinlerden oluşan, bağışıklık sistemini güçlendirici kahvaltı alternatifleri şöyle…
MEYVE SALATASI
Soğuk algınlığını yok etmek ve sağlıklı kalmak için C vitamini mucizesinden yararlanmalısınız. Portakal, greyfurt ve mandalina gibi narenciye meyveler, yüksek oranda C vitamini içermeleri ile bilinir; ancak papaya, çilek ve kivi gibi meyvelerde de bol miktarda bu vitamini bulabilirsiniz.
KIRMIZI BİBERLİ OMLET
Bir kâse kırmızıbiberde, bir portakaldan iki kat daha fazla C vitamini bulunduğunu biliyor muydunuz? A vitamini deposu da olan kırmızıbiber, bakterilere karşı savaş açar. Sabah kahvaltısı için hazırlayacağınız omletlerinize, kırmızıbiber ekleyin, soğuk algınlığına yakalanmayın.
KABAK ÇEKİRDEKLİ, MEYVELİ VE YULAFLI YOĞURT
Güne vitamin ve mineral deposu bir kahvaltıyla başlamak için, kabak çekirdekli, meyveli ve yulaflı yoğurdu deneyin. Kabak çekirdeği; çinko, E vitamini ve demir açısından zengin bir besindir. Meyveler, vitamin ve mineral deposudur. Yulafın içeriğindeki beta-glukan lifi ise vücudun bakteriyel enfeksiyonlara karşı verdiği tepkiyi destekleyerek bağışıklık sistemini güçlendirir. Kahvaltıda tüketeceğiniz bu yoğurtlu karışım, sizi hastalıklara karşı korurken, aynı zamanda tok da tutacaktır. Üstelik kalorisi de oldukça düşüktür.
BUĞDAY RÜŞEYMLİ YOĞURT
Türkiye’de son yıllarda yaygınlaşan ve ekmek ürünlerinde kullanılan rüşeym, aslında buğdayın kalbi sayılıyor. Rüşeym, yüksek miktarda çinko, lif, folik asit ve demir içerir. Kahvaltıda tüketeceğiniz bir kâse rüşeymle yoğurt, hem uzun süre tokluk sağlayacak hem de bağışıklık sisteminizi güçlendirecektir.

Hamileliği Kolaylaştırmayı Öğrenmek İçin Tıklayın…

meyvelerin faydaları

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Yaşlanmayı Önlüyor,Sağlığa Faydalı…

şifalı bitkiler ilginç bitkiler nasıl kilo alırım nasıl zayıflarım böbrek yetmezliğine bitkisel çözüm...

Kapat