Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Kırmızı Muzun Cinsel Güce Etkileri Şaşırtıyor

kırmızı muz cinsel gücü artırıyor mu kırmızı muz libidoyu yükseltir mi kırmızı muz zayıflatır mı kırmızı muz cilt bozukluğuna iyimi gelir şifalı meyveler…

Red Dacca ismi ile bilinen kırmızı muz Güney Amerika ve Asya’da yetiştirilen ve severek tüketilen besleyici bir meyvedir. Normal olarak yetiştirilen sarı olarak tüketilen muzdan daha küçük olup kabuğu koyu kırmızı veya mor renklidir. Kırmızı muz yetiştiriciliği ve tüketimi Orta Amerika ‘da çok yaygın ve favori durumdadır. Hafif ahududu aroması ile sarı muz aroması arasında ve pembe kremsi bir yapıdadır. Tat olarak normal sarı muz olarak tüketilen muza yakındır.

kirmizi muzun potasyum bakımından sarı olarak tüketilenlerden farkı yoktur.

Ülkemizde geniş bir yetiştirme alanına sahip olmayıp deneme ve hobi şeklinde yetiştiriciliği yapılmaktadır. Kırmızı muzun olgunluğu derin mor rengin koyuluğuna bağlı olup, renk açıksa olgun değildir. Arjantin’de yürütülen bir araştırmada gönüllü kadınlar güne kahvaltıda bir adet muz yiyerek başladı. 3 aylık süre içinde tüm katılımcılar istisnasız kilo verdi.

kirmizi muz stresden koruru mu

Muz kahvaltısının sindirimi kolaylaştırdığı ve kadınların vücudunu stresten koruduğu da belirtildi. Olgunlaştırma diğer sarı olarak tüketilen muz çeşitlerinde olduğu gibi yapılmaktadır. Cips, marmelat, çikolata, bisküvi, puding vs. şekillerinde gıda işleme tesislerinde işlenmek suretiyle tüketiciyle buluşturulmakta dır.

kirmizi muz nelere iyi gelir

Özellikle muz unu olarak tüketimi daha rağbet görmektedir. Kırmızı muz çeşitleri özel Pazar ve hiper marketlerde tüketicilerin ilgilisine hitap edecek şekilde pazarlanmaktadır. Diğer sarı muz çeşitlerinin değerlendirildiği gibi değerlendirilerek tüketime sunulmaktadır.

kirmizi muz Güney Amerika, Doğru Afrika, Arap Emirlikleri ve Asya'da yetiştirilir

Hem doğal antidepresan hem de zayıflatıyor. Muz meyvesi içinde bulunan vitaminler, mineraller ve potasyum bakımından sarı olarak tüketilenler den farkı yoktur. Potasyum ve demir içerir. Kırmızı muzda hafif bir çilek/mango tadı vardır. Muzun içerisinde bulunan besin maddeleri “mutluluk hormonu” olarak bilinen serotoninin üretimini artırıyor ve kişiye sakinlik hissi veriyor.

kirmizi muz Erkeğe enerji verir ve cinsel gücünü artırır.

İçerdiği B6 vitaminin eksikliğinde ise yorgunluk, şuur bulanıklığı, sinirlilik, uykusuzluk, kansızlık ve cilt dokusunun bozulması gibi durumlar oluşuyor. Güney Amerika, Doğru Afrika, Arap Emirlikleri ve Asya’da yetiştirilen bu muz çeşidi meyve olarak yenildiği gibi meyve salataları ve tatlı yapımında kullanılır.

kirmizi muz doğal antidepresanmı

Bildiğimiz sarı muzlara göre daha yumuşaktır. Kırmızısı da mı varmış dedirten bu muzun şeker oranı daha düşük olduğundan şeker hastaları ve diyettekiler için daha ideal bir tropik meyvedir. Muzun rengi ne kadar kırmızı veya bordoysa; C vitamini ve beta karoten açısından o kadar zengindir. Son derece besleyici bir meyve olan muz, birçok hastalığın tedavisinde faydalı oluyor. Erkeğe enerji verir ve cinsel gücünü artırır.

kirmizi muz cisel gücü artırır mı

Etiketler:

Kırmızı Muzun Cinsel Güce Etkileri Şaşırtıyor Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. Eloise dedi ki:

    Çok yararlı oldu.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Bu mucize Sütü İçen Gençleşiyor

hindistan cevizi suyu nelere iyi gelir hindistan cevizi suyu cilde iyi gelir mi hindistan cevizi suyu kilo verdirir mi diş...

Kapat