Kibrit Otu Nedir Nelere İyi Gelir

 

kibrit otu nedir kurt ayağı nedir kurt pençesi nedir kibrit otu karaciğer yağlanmasına iyi gelir mi kibrit otu sarılığı önler mi siroza iyi gelen bitkiler…

Latincesi Lycopodium clavatum olan Kibrit otu Eğreltilerin kibritotugiller familyasından küçük bir bitki olup, Yöresel olarak Kurtpençesi, Yer yosunu ve Kurtayağı gibi isimlerle de bilinir. Sapları örtecek biçimde dizilmiş, küçük ve sıktır. Sporları dalların ucunda kozalak gibi toplanmış yaprakların üzerinde bulunur. Eczacılık ve fişekçilikte kullanılan kibrit otu tozu bu sporlardan yapılır; ateşlenince birden parlar, ayrıca nemden koruyucu özelliği nedeniyle hapların birbirine yapışmaması için kullanılır. Çiçeksiz ve otsu bir bitki olarak yetişen kibrit otu birçok sağlık sorununun tedavisinde kullanılan şifalı bitkilerden birisi olmakta ve toz halinde kullanılmaktadır. Boyu yaklaşık olarak bir metreyi bulan bu ot, sabit yağ, müsilaj, elma ve limon asitleri, şeker ve çeşitli alkaloitler ihtiva etmektedir.

Kibrit Otu Karaciğer İltihabına İyimi Geliyor

FAYDALARI: Kibrit otu zehirli bir ot olduğu için başaklarını kuruttuktan sonra sporları toz haline getirilmeli ve zehirsiz sporları kullanılmalıdır. Kibrit otunun bu şekilde kullanımı yaraları iyileştirir, bebeklerin pişiklerini tedavi eder, idrar söktürmeye yardımcı olur. Mesane iltihaplarına da iyi gelen kibrit otu aynı zamanda bağırsak spazmlarını da çözmektedir.

Kibrit otu nelere iyi geliyor

Romatizma ve gut gibi sağlık sorunlarınız varsa kibrit otunu güvenle kullanabilirsiniz. Karaciğer iltihaplarına, siroz ve karaciğer kanserine ve sarılık tedavisinde kullanılır. Kibrit otunun yararları arasında aynı zamanda kanama durdurucu etkisi de yer alır. Vücudun çeşitli bölgelerinde husule gelen yaralar kibrit otu ile kısa sürede durdurulabilir. Özellikle de burun kanamaları için çok etkilidir.

Kibrit Otu Sirozu Önlüyor mu

Hepatit B, Karaciğere yerleşen virüslerin, Karaciğerde iltihaplara neden olarak, siroz ve karaciğer kanserine kadar götürebilen bir hastalıktır. Hepatit B virüsü kanda bulunan visal yükün dengesini bozar. Bu dengeyi sağlamak için de vücudun direncini artırmak gereklidir. Bu denge bozulduğunda siroz ve karaciğer kanserine yenik düşebilirsiniz. Hepatit B yanında karaciğer yağlanmasına da dikkat etmek gerekir. Karaciğer yağlanması da karaciğerin direncini azaltır.

Kurt Ayağı Sarılığa İyi Gelir mi

Bunun için limon ve maydanoz kürünü önerebiliriz. Hepatit B virüsü için iki tane doğal bitkimiz vardır. Bu bitkiler kibrit otu ve lavanta çayıdır. Bu iki bitkiden yapacağımız kürü kullanarak karaciğerin direncini artırabiliriz.

Kurtpencesi-Kibrit otu-Kurt Ayağı Aynı Bitkimi

Kibrit otu kürü Lavanta kürünü 15 gün içtikten sonra kibrit otu kürüne başlıyorsunuz. Kloru alınmış 1 bardak kaynamış suyun içine bir tatlı kaşığı kibrit otu ilave edip demlemeye bırakınız. Demlendikten sonra her akşam yemeğinden iki saat önce içiniz. Kibrit otu kür tedavisi 1 ay sürecektir.

Kurtpencesinin faydalari Nelerdir

Konu Aramaları:

kibrit otu,kibrit otunun faydaları,kibrit otu faydaları,kibrit otu nedir,uyku çiçeği fiyatı,kibritotu,kiprit otu,kibrit otu faydaları ve zararları,şifalı bitki kirbit,kibrit otu neye iyi gelir,

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Kış aylarına özel ev ilaçları

kışın tüketilecek ev ilaçları soğuk algınlığına iyi gelen ev ilaçları gargara nedir neye iyi gelir boğaz ağrısına iyi gelen bitki...

Kapat