Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Kenevir Bitkisi Nedir,Faydaları Nelerdir ?

kenevir  bitkisi şişlere iyi gelen bitkiler vücuda iyi gelen bitkiler mesaneye iyi gelen bitkiler…

Latincesi:Cannabis sativa dır.Hemen her Ülkede yetişir kendirgillerden olup liflerinden halat ve çuval yapılan,sarı salkım şeklinde çiçekleri olan bir bitkidir.Tohumları ve yaprakları kullanılır.Halk arasında ESRAR OTU-KENDİR GİBİ İsimlerle de bilinir.

1-Sütle kaynatılıp günde birkaç yudum içildiğinde vücuttaki ödemleri giderir. Tohumlarından 5-10 gram dövülerek balla tatlandırılıp içildiğinde balgamı söker, mideyi gevşetir ve iştahı keser. Çok alındığında meniyi keser.

2-Testislerdeki şişlikleri indirir, gazları çıkarır, yüze sürüldüğünde yüzde toplanan kan lekelerini geçirir. Yaprakları haşlanarak elde edilen suyundan günde bir iki bardak içildiğinde müzmin romatizma ağrılarına faydalıdır. Kenevir ruhu vücut yorgunluğuna, mesane ve idrar yolu iltihaplarına iyi gelir

kebnevir bitkikurducomgg

Konu Aramaları:

kenevir otu,kendirin faydaları,Kenevir tohumu mail,kenevir faydaları,kenevir yağı neye iyi gelir,kendir otu,Kenevir bitki,kenevir bitkisinin resmi,kenever otu nasildir,kenevir nedir,

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git