Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Kedi Bitkisinin Faydaları Nelerdir ?

kedi bitkisi ağrılara iyi gelen bitkiler kalbe iyi gelen bitkiler böbreğe iyi gelen bitkiler mideye iyi gelen bitkiler göze iyi gelen bitkiler beyne iyi gelen bitkiler…

Latincesi:Asarun europaeum-Ualedriana –Harbeaux dir.Daha çok Mısır ve İran taraflarında çok yetişen,iki çeneklilerden kötü kokulu çiçekleri menekşe ve erguvan renginde saçaklı bir ottur.Çok saçaklı ve yeşil olanı İlaç sanayinde kullanılan tıbbi bir bitkidir.Otun saçakları ve sapları kullanılır.Halk arasında ASARUN-ÇETÜK OTU-YABANİ NERDİN – gibi isimlerle de bilinir.

1-Güneşte kurutulup ezilmişinin 5- gr kadarı 10-gr. Şekerle tatlandırılıp yenilirse mide üşütmelerine ,Akciğer rahatsızlıklarına ve soğuk algınlığına iyi gelir. Kalp ve boğaz ağrılarına,vücuttaki değişik ağrı ve sızılara ,felce,kulunca faydalıdır.

2-İdrar yolları iltihaplarının tedavisinde ve böbrek taşlarının düşürülmesinde son derece etkilidir.Ağız kokusunu giderir,nezleye iyi gelir,midede toplanmış balgamları söktürür.50-gr. kadarı üzüm şırası ile birlikte içilirse eklem ağrılarına fayda verir.

3-Cinsel gücü artırır,cinsel organlara kuvvet verir.Hayız ve idrar söktürür,Karın ağrılarını geçirir.saç kırana,göze inen perdeye,beyin rahatsızlıklarına çok faydalıdır.

kedi otu bitkkurdu

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Keçi Sakalı Bitkisinin Faydaları

keçi sakalı bitkisi ağrılara iyi gelen bitkiler dalağa iyi gelen bitkiler şişlere iyi gelen bitkiler..

Kapat