Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Karabaş Otu Nedir,Faydaları Nelerdir ?

karabaş otu ağrı kesen bitkiler kalbi kuvvetlendiren bitkiler tansiyon düşüren bitkiler yara iyileştiren bitkiler romatizmaya iyi gelen bitkiler mideye iyi gelen bitkiler bağırsağa iyi gelen bitkiler astıma iyi gelen bitkiler sinire iyi gelen bitkiler strese iyi gelen bitkiler kansere iyi gelen bitkiler…

Latincesi:Lavandula stoechas dır.Anavatanı Yemen,Çin,Japonya ve sakız adasıdır.50-60 Cm’ye kadar yükselen çalı görünümünde,Erguvan renginde çiçekleri olan çok yıllık bir bitkidir.Yaprak ve dalları,çiçekleri şifa verici olarak kullanılır.Halk arasında yörelere göre GARGAN-KEŞİŞ OTU-FIRKAN ÇİÇEĞİ-KARA BÖRÜKLÜ gibi isimlerle de bilinir.

1-Ağrı kesici, tansiyon düşürücü, kalbi kuvvetlendirici, yara iyileştirici, balgam söktürücü, idrar yolu iltihaplarını giderici,egzama yaralarını giderici özellikleri vardır.lapa halinde Romatizmadan ileri gelen ağrılara tatbik edilirse iyi gelir.

2-Mide ve bağırsak şikayetlerine ,sara,astım,sinir ve stres üzerinde etkilidir.Baş ağrılarına,el ayak titremelerine,beyin hastalıklarına,göbek bağırsak ve her türlü iç sancılarını geçirir.

3-Bir litre su içersinde üçte bir demet karabaş otu 15- 20 dakika kaynatılıp 15 gün süre ile yemeklerden önce veya yemek arası bir çay bardağı içildiğinde kanseri durdurur.15 günlük kürler uygulanarak üç ay devam edilir.

karabaş otu bitkikurdu

Konu Aramaları:

gargan otu,GARGAN OTU FAYDALARI,gargan otunun faydaları,karabasak otu,karabaşak bitkisi,gargan bitkisi,karabas otu dislere iyimi,garagan neye iyigelir,karabaş otu görseller,kalbe karabasotu,

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git