Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Kanserle Kavgalı Ona Düşman Baharatlar

baharat nedir hangi hastalıklara faydalıdır,hint safranı nelere iyi gelir,kekik biberiye kimyon nelere iyi gelir,pul biber kara biber sağlığa faydalı mı

Acı biber, tarçın, zerdeçal ve biberiye,gibi Baharatları tüket Hem zayıfla hem zihnin açılsın hem de hastalıklarından kurtul. Zira bu baharatlar kanserojen maddelerin etkisini yüzde 40 oranında azaltıyor.

Acı biber Nelere iyi Gelir

Doğulu kültürlerin olmazsa olmazı acı ve baharatlar yararları kanıtlandıkça batı toplumları tarafından da sıklıkla kullanılıyor. Gün geçmiyor ki acı ve baharat üzerine yeni bir liste yapılmasın. Acı ve baharat yenildiğinde yağlı, tuzlu ve tatlı yiyecekleri tüketme isteği azalıyor.

Baharatlar Kanserden Korurmu

Ayrıca acı kırmızı biber yenilen öğünlerde, diğer öğünlere göre 75 kalori daha az alınmış oluyor. Hint safranı da denilen zerdeçal yüzyıllardır Ayurvedik tıp tarafından solunum yolu hastalıklarının tedavisinde kullanılıyor.

Biberiye Kansere İyi Gelirmi

Akciğerlerinde hava kirliliği, sigara dumanı egsoz gibi nedenlerle irritasyon oluşup nefes alma sorunu çeken astım, bronşit hastalarına iyi geldiği son yıllarda batılı doktorlar tarafından hayvanlar üzerinde yapılan araştırmalarla kanıtlandı.

Baharatlar-

Konuyla ilgili araştırmalar, erken aşamalarda olsa da biberiye, tarçın, nane gibi baharatların Alzheimer hastalığının belirtilerini azalttığı görülmüş.

different types of turmeric barks

different types of turmeric barks

Yapılan deneylerde yüksek dozda verilen biberiye ve tarçın gibi baharatların bulundurduğu antioksidanların stres sebebiyle beynin hafıza ve öğrenme bölgelerinde oluşan hasarları onarmaya başladığı gözlemlenmiş.

Kekik Kanserojen bir Baharatmıdır

Yağlı yiyecekler trigiliserit oranlarının yükselmesine sebep olurken bu yemeklerle birlikte zerdeçal, kekik, tarçın, biberiye ve acı biber tüketildiği takdirde trigeliserit değerleri yüzde 30 ile yüzde 20 oranında düşüyor.

 

Acı biber Nelere iyi Geliyor

Kömür ateşinde veya ızgarada 375 dereceden fazla bir ısıda pişen yiyecekler kanserojen toksinlerin vücuda girmesine yol açıyor. Bu şekillerde pişen yemekleri marine ederken acı ve baharat koymak göğüs, pankreas, prostat ve mide kanserlerinin oluşmasına neden olan toksinleri yüzde 40 oranında azaltıyor.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Yarma-Dövme Hipertansiyona Değme

yarma nedir dövme nedir yarma ve dövme nelere iyi gelir hipertansiyon hastalarına yarma iyi gelir mi çocuk gelişiminde yarmanın faydası...

Kapat