Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Kan ve İdrar Şekerini Düşürüyor.

deve dili deve dili çayı şekeri düşürüyor mu buruncu otu sığır kuyruğu calba calba çayı terletir mi deve dili otu ile büyü mü yapılıyor şifalı bitkiler…

Kan ve İdrar Şekerini Düşürüyor Sıraca otu Familyasından olup Ülkemizin iç Anadolu bölgesinde kuru, güneşli ve taşlı bölgelerde yetişen Çiçekleri menekşeye benzer, yapraklan tırtıllı olup beyaz yeşil renklerde Acı bir bitkidir. Halk tarafından Çayının yumuşak ve terletici gücü nedeniyle iltihaplı ve ateşli hastalıklarda kökü ve yaprakları kullanılmaktadır.

indir

Anadolu halkı eski tarihlerden beri bu otu Büyü yapımında da kullanmıştır. Halk arasında yörelere göre 30-35 kadar isimle tanınır. İşte bu isimlerden bazıları; Deve Dili, Buruncu Otu, Sığır Kuyruğu, Kutsal bitki, acı elma otu, mayasıl otu, ada çayı,

Devedili Otu Yaraların İyileşmesini Çabuklaştırıyormu

Calba İbn Baytar’a göre iki çeşittir. Erkeği ve dişisi vardır. İçilecek miktarı 1,5 dirhemdir. Kökü, iyice işlemiş ve delik haline gelmiş yaralara sokulsa yara hemen kapanmaya başlar, yara kapandıkça kökü de dışarı çekmelidir. Yaprağının suyu ile de yaralan sık sık pansuman yapmalıdır. Yine yaprağı su ile pişirilerek katı urlara yakı gibi konulursa faydası görülür.

Devedili Otu Cenini Düşürürmü

Nefes darlığında 25 gram kadar ada çayına, anason, melek otu, sığır kuyruğu karıştırılarak, birlikte demlenir bu karışımdan günde üç kahve fincanı içilirse sıkıntıyı geçirir. Göğsü yumuşatır. Şeker hastalarının sinirlerini teskin eder, kandaki ve idrardaki şekeri düşürür.

Devedili Otu İdarar Söktürüyormu

İdrar ve ter söktürür. Suyu ile gargara yapılırsa dişeti iltihabına ve bademcik hastalığına iyi gelir. Kekik ve beş parmak otuna karıştırılarak demlenir de hastaya üç saatte bir yarım fincan içirilirse hastalığı geçirir. Mide ve bağırsak gazlarına iyi gelir.

Devedili otu Kan şekerini düşürürmü

Kökü kaynatılıp buharına oturulursa basura iyi gelir, fitil olarak rahim yolunda kullanılırsa cenin düşürür. Sinir hastalıklarına, saçkırana, cüzama, vesveseye, kaşıntılara iyi gelir. Kökünün suyu ile gargara yapılsa Diş etlerine faydalıdır. Kökünün suyu üzüm şurubu ile içilse ishale ve pişirilerek içilse öksürüğe iyi gelir. Bal ve üzüm şurubu ile karıştırıp açık yaralara ve sirke ile karıştırıp kel için kafaya sürülse iyi sonuç verir.

Devedili Otu sıkıntıyı geçirirmi

Konu Aramaları:

kara çalba otu,

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Afrodizyak Özelliği Var! Cinsel Gücü Artırır.

üzerlik üzerlik nedir nelere iyi gelir üzerlik nazara karşı iyimi geliyor üzerlik balgam söktürür mü üzerlik basuru iyileştirir mi cinsel...

Kapat