Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Kan Ağlayan Ağacın Kanı Nelere İyi Gelir

kan ağlayan ağaç nelere iyi gelir ağaç kan ağlar mı ağlayan ağacın kanı cilde iyi gelir mi ejderha ağacı kanı cinsel gücü artırır mı ejder ağacı reçinesi şifalı mı…

Hint Okyanusu kıyısında Somali sahillerinde bulunan bu ağaçtan akan 1 damla kan tüm dertlere deva oluyor.. Kesildiği ya da gövdesine darbe aldığı zaman kırmızı renkli bir sıvı akıtan bu ilginç ve sıra dışı ağaç, Hint Okyanusu kıyısında Somali sahillerinde bulunuyor. Ağaçtan süzülen kanlı sıvı ise bin bir derdin devası olarak görülüyor. Öyle ki bir damlası 3 tam elmadan daha fazla antioksidan içermesi ile biliniyor. Ejder-Dragon Ağaçları, öz suları kırmızı-kan rengi olan ağaçlardır. Gövdeleri yaralandığı zaman sızan kırmızı kan rengi öz sıvıları nedeni ile ejder ağaçları olarak adlandırılırlar.

Kan ağlıyan Ağacı kanı nelere iyi Gelir

Son yıllarda yapılan bilimsel araştırmalarda, kırmızı rengi veren öz su içinde, insan ve hayvanların kanında bulunan hem’in (hemoglobulin içindeki demir) bulunduğu görülmüştür. Ejderha Kanı reçinesinin iyileştirici ve tedavi edici gücü Amazon yağmur ormanlarının yerli kabileler tarafından yüzlerce yıldır bilinmekte ve cilt için en etkili bitkisel madde olarak kabul edilmektedir.

Kan Ağlayan Ağaç Kanı Hücreleri Yeniliyor mu

Birçok klinik ve bilimsel araştırmalar Ejderha Kanı reçinesinin cilt problemlerinde etkili olduğunu göstermektedir. Amazon ormanındaki yerliler, bu reçineyi yüzyıllardır kanamaları durdurma da, yaraları dezenfekte etmede ve her tür cilt sorunlarını iyileştirmede kullanılmaktadır. Bu yöredeki kabilelerce, deri sıyrıkları, yara ve kesikler, yanıklar, ağız ülseri, böcek ısırıkları, egzama, sedef, akne, sivilce, dudak uçuklarına ve daha başka rahatsızlıklara karşı Ejderha Kanı, lokal ve oral olarak kullanılmaktadır.

Ejder ağacı reçinesi ilaç sanayiinde kullanılıyor mu

Kırmızı renkli öz sıvıları, yerel insanlar tarafından, ev kapılarına sürülerek, kötü ruhların girmesinin önlenmesi için kullanılmıştır. Öz sıvıdan elde edilen rezin, yaralarda, kanamanın durdurulmasında, doğum sonrası kanamalarda kullanılmıştır. Bugün vernik ve tahta boyası için kullanılmaktadır.

Ejder ağacı kanı sivilcelere iyi gelir mi

Ejderha Kanı reçinesi cilt için eşsiz bir madde olduğu içerdiği aktif maddeler, Dimethylcedrusine adlı bir Lignan, Taspi ve Protoancianidinas ( antioksidan ) adlı Alkaloit sayesindedir. Hidrokolorid ve Alkaloit Taspi maddesi, yara iyileştirici, anti-enflamatuar ve anti-bakteriyel özelliklere sahiptir.

Ejder ağacı kanı kanamaları durdurur mu

Birçok klinik ve bilimsel çalışmalar bu Taspi maddesinin yaraların iyileşme hızını 4 kat arttırdığını ve cilt hücrelerinin yenilenmesini desteklediğini göstermektedir. Ejderha Kanının İçerdiği anti-enflamatuar, antiseptik, yara iyileştirici ve hücre yenileyici özellikleri sayesinde birçok cilt problemi için iyi geldiği görülmektedir.

Ağlayan ağacın reçinesi yanık tedavisinde kullanılır mı

Son yıllarda yapılan araştırmalar bu reçinenin değerli bir kozmetik maddesi olduğunu kanıtlamıştır. Ejderha Kanın çok yüksek “Antioksidan” özellikleri keşif edildikten sonra kozmetik sektörü bu reçineyi daha derin araştırıp cilt için çok daha fazla etkisinin olduğunu görmüştür.

Ağlayan ağacın Reçinesi Yaraları iyileştiriryor mu

 

Konu Aramaları:

Aglayan agac nedir ozellikleri,
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Nar Çekirdeği Yağı Nelere Faydalıdır

nar çekirdeği yağı gençleştirir mi nar çekirdeği yağı cilde iyi gelir mi nar çekirdeği yağı sivilceleri kurutur mu nar çekirdeği...

Kapat