Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Kamkat Nedir,Faydaları Nelerdir ?

kamkat şifalı bitkiler ilginç bitkiler kesinlikle kullanılması gereken bitkiler süper bitkiler cilde yararlı bitkiler…

Latincesi:Citrus fortunella dır.Portakal,Mandalina ve limon familyasından bir meyve olup,turunçgiller içerisinde kabuğu ile birlikte yenilen tek narenciye cinsidir evlerde süs bitkisi olarak da yetiştirilmektedir. Akdeniz ikliminin hakim olduğu her yerde yetişen sağlık açısından çok faydalı bir bitkidir.

1-Tansiyon ve Kolesterolü düşürmede çok etkilidir. Yüksek oranda C vitamini içeren kamkat güçlü bir antioksidandır. Bağışıklık sistemini güçlendirmesi nedeni ile hastalıklara karşı vücudumuzu koruyucu etkisi bulunmaktadır. Kabuğu ile birlikte tüketilmesi enfeksiyonlara karşı vücudun güçsüz kalmasını engeller.

2-Yüksek oranda A-B1-B2 ve B3 vitaminlerini ihtiva etmesi sinir sistemimizin düzenli çalışmasını sağlar. Kalsiyum içeriği yüksek olan kamkat, kemik ve diş sağlığı açısından önemli bir meyvedir. Yüksek kolesterolü ve tansiyon rahatsızlığı olanların bol miktarda tüketmeleri sağlıkları açısından faydalıdır.

kamkat bitkikurdu

Konu Aramaları:

kumkuat faydaları,kumkuat nedir,kumkat nedir,altın portakal bitkisi şeker hastalığı,kumpat meyve,kumquat nedir,

Etiketler:

Kamkat Nedir,Faydaları Nelerdir ? Konusuna 2 Yorum Yapıldı
  1. adalet çetiner dedi ki:

    mrb şeker hastalığı olan bi tanıdığım kamkat yedildikten sonra insilün kullanmayı bıraktığını söylüyor bunun şekere ne gibi iyi geldiğini ve nasıl temin edebileceğimi yazarsanız sevinirim saygılar

    1. ozcanozden dedi ki:

      Bağışıklık Sistemini Güclendirdiği İçin Şekeri Dengeleyebilir Ama Doktorun Tavsiyesine Uysun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Şeytan Değirmeni Bitkisinin Faydaları Nelerdir ?

şeytan değirmeni şifalı bitkiler ilginç bitkiler süper bitkiler sigara bıraktıran bitkiler kolay doğum yaptıran bitkiler cildi güzelleştiren bitkiler...

Kapat