Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Kalp Damar Hastalıklarına İyi Gelir

bektaşi üzümü nedir nelere iyi gelir bektaşi üzümü kalp damar hastalıklarına iyi gelir mi bektaşi üzümü yüksek tansiyonu düşürür mü adet düzenleyen meyveler…

Bektaşi Üzümü yetiştirmesi kolay ve bakımı özen gerektirmeyen bir meyve olmakla beraber Bektaşi Üzümünün meyvesi her derde deva olmasıyla bilinir. Bektaşi Üzümü meyveleri, normal üzüme benzer. Haziran ayında olgunlaşan Bektaşi Üzümünün sağlığımıza sayısız etkisi bulunmaktadır. Bektaşi Üzümü, A, B, C ve E vitaminleri bakımından zengindir. Aynı zamanda zengin bir potasyum, fosfor, manganez, bakır ve demir deposudur. Bektaşi Üzümü, yüksek tansiyonu düşürmekle beraber, kalp damar hastalıklarının tedavisinde de etkili bir araçtır.

Bektaşi üzümü, A, B, C ve E vitaminleri bakımından zengindi

Ayrıca kandaki toksinleri temizler ve kolesterolü düşürür. Aynı zamanda bakır ve hemoglobin üretimine yardımcı olur. Bektaşi Üzümü vücutta müshil etkisi yarattığından bağırsak aktivitesini de artırır. Bundan başka idrar söktürücü ve safra kesesini temizleyici özelliği de bulunur.

Bektaşi Üzümü zengin bir potasyum deposudur

Bektaşi Üzümünün meyveleri aynı zamanda idrar söktürücü özelliğe sahip olduğundan dikkatli kullanılmalıdır. Bektaşi Üzümünün en önemli özelliklerinden biri ise, kanser hücrelerinin hastalığı yenmek adına kullanılan ilaçlara karşı olan direncini kırmasıdır.

Bektaşi Üzümü Adet düzensizliğini önlermi

Bektaşi Üzümünün meyveleri veya yapraklarından çay yapılmasıyla adet düzensizliğini ve uzamış menopoz kanamasını normal hale getirir.

Bektaşi Üzümü safra kesesini temizle

Bektaşi Üzümü çayı ayrıca mide, bağırsak, iltihaplı romatizma, damla ve osteokondroz gibi hastalıkların tedavisinde kullanılır. Bu yararlı meyvenin ağrıyan bölgeler için ağrı kesme ve vücutta özellikle karın bölgesindeki şişkinlikleri indirme özelliği de bulunuyor.

Bektaşi Üzümü idrar söktürür mü

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Gebe Kalma Güçlüğü Ve Tiroide Birebir

iyot nedir iyot eksikliği nelere sebep olur iyot eksikliği nasıl giderilir hangi ürünlerden iyot alabiliriz tiroit belirtileri nelerdir tiroit nasıl...

Kapat