Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Kakule Bitkisi Nedir,Faydaları Nelerdir ?

kakule bitkisi iştah açan bitkiler ağız kokusuna iyi gelen bitkiler mideye iyi gelen bitkiler lekeleri gideren bitkiler..

Latincesi:Amamum melegueta dır boyu 5-6 metreyi bulan çok yıllık büyük yapraklı bir ağaç dır.Hindistan’ın bataklık ormanlarında yetişir.Olgunlaşmadan toplanarak güneşte kurutulan meyveleri ilaç olarak kullanılır.HİL adıyla da bilinir.

1-İştah açıcı,gaz söktürücü,mide rahatsızlıkları ve ağız kokularını giderici,Baharat ve koku verici olarak gıdalarda kullanılır.Kusmayı önler.Yemeği hazmettirir.Üşütmüş mideye ve ciğerlere faydalıdır.Başa kuvvet verir,organlardaki lekeleri giderir.

2-Gaz ve ekşime gibi mide rahatsızlıklarında ve Ağız kokusunu gidermede karanfil gibi ağızda bekletilir. Kaynamakta olan 100 cc.suya toz haline getirilmiş 3.gr,Kakule konur beş dakika daha kaynatılır yemeklerden önce ve sonra birer fincan içilir.

trtrgg

Konu Aramaları:

hil baharat,hilin faydaları,hıl baharat ne ise yarar,kakula bitkisi neden yaprak doker,

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Kafur Bitkisi Nedir,Faydaları Nelerdir ?

kafur bitkisi kafur bitkisinin faydaları sinirlere iyi gelen bitkiler solunuma iyi gelen bitkiler kalbe iyi gelen bitkiler beyne iyi gelen...

Kapat