Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Kafur Bitkisi Nedir,Faydaları Nelerdir ?

kafur bitkisi kafur bitkisinin faydaları sinirlere iyi gelen bitkiler solunuma iyi gelen bitkiler kalbe iyi gelen bitkiler beyne iyi gelen bitkiler…

Latincesi:Unnamomums-Camphree dir.20-40 cm’ye kadar yükselebilen,kışın yaprağını dökmeyen uzun ömürlü bir bitkidir.Kuzey Afrika’da,Çin ve Japonya gibi uzak doğu ülkelerinde yetişir.Kafur denen maddesi kullanır.Bitkinin kabukları su buharı altında distilasyona tabi tutularak kristal halde kafuru elde edilir.Tadı acı ve yakıcıdır.

1-Sinir ve solunum yolları rahatsızlıklarında etkilidir. Kan dolaşımını hızlandırır, Kalbi uyarır,Yağı eklem ağrılarını giderir.ateşli hastalıklarda kullanılır.Kalbi ve beyin sinirlerini kuvvetlendirir.

2-Ağrı kesici, mikrop öldürürcü, koku giderici ve haşarat kovucu özellikleri vardır. Ağız yaraları için etkili bir ilaçtır. Gözde oluşan beyaz tabakaya ve göz hastalıklarına usaresi iyi gelir.

3-10 gr. Kafur 100 Gr. Alkol içerisinde eritilerek ağrıyan yerlere, eklemlere, bel, sırt ve kulunç ağrılarını gidermekte çok etkilidir.

kafurbitkiklurdu

Konu Aramaları:

kafirun bitkisi,kafirun nedir,kafirun otu,kafirun bitkisinin faydaları,kafirun ne işe yarar,kafur nedir,kafirun neye iyi gelir,kafirun otu faydaları,kafirun bitkisi faydaları,kafirun nedir ne işe yarar,

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Kabağın Faydaları Nelerdir ?

kabağın faydaları bağırsağa iyi gelen bitkiler böbreğe iyi gelen bitkiler sinirlere iyi gelen bitkiler basura iyi gelen bitkiler kansere iyi...

Kapat