Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Kadınlarda Ve Erkeklerde Üremeyi Destekler

brüksel lahanası nelere iyi geliyor brüksel lahanası cinselliğe iyimi gelir sperm sayısını artıran sebzeler brüksel lahanası kısırlığı önler mi prostata ne iyi gelir…

Latincesi: Gemmifera dır. Turpgiller ailesine mensuptur olup Kış sebzeleri arasında yer alır. Avrupa ve ABD’de yaygın olarak yetiştirilip tüketilen bitki ülkemizde halk arasında yeni yeni bir yer bulmaya başlamıştır. Brüksel lahanası kalın, kat kat yapraklara sahip, küçük yumru şeklinde başçıkları olan bir bitkidir. Bu başçıklar iri ve minik olmak üzere iki boyutta olurlar. İri olanların kokusu keskin ve açık renklidir. Minik olanlar ise daha hoş kokulu ve koyu renklidir.

Brüksel Lahanası Kolesterolü düşürür

Brüksel lahanasından leziz çorbalar yapabildiğimiz gibi et yemeklerinin yanına haşlamasını da garnitür olarak servis edebiliriz. Ancak kaynatarak pişirdiğimizde besin değerinin yüzde 80’i suda kalacağından bu tür sebzeleri buharda pişirmek daha sağlıklı olur. Kalori değeri oldukça düşük ancak besin değeri de bir o kadar yüksek olduğu için korkusuzca tüketilebilir. A, C, ve vitaminlerini yüksek oranda içeren Brüksel lahanasında demir ve potasyum mineralleri de oldukça yüksektir.

Brüksel lahanası Kemikleri güçlendirir

FAYDALARI: Yüksek tansiyonu düşürür ve tansiyonu dengede tutar. Kalp krizi ve kalp hastalıkları riskini en aza indirir. Katarakt oluşumunu önler. Prostat, rahim, kolon, mide ve akciğer kanseri riskini azaltır. Kansızlığı önler ve kan yapar.

Brüksel Lahanası Bağışıklık sistemini güçlendirir

Hamilelikte tüketildiği zaman bebeğin zeka gelişimine katkı sağlar. Bağışıklık sistemini güçlendirir. Vücuttaki zararlı serbest oksijen radikallerini yok ederek, vücudu zararlı serbest radikallere karşı korur. Alzheimer hastalığını önlemede yardımcı olur.

bruksel lahanasi Kansızlığı önler

Sindirim sistemini düzenler. Kabızlığı önler. İdrar söktürücüdür. Kolesterolü düşürür. Kemikleri güçlendirir. Erkeklerde spermleri artırmaya, bayanlarda ise hamileliği kolaylaştırmaya yardımcı olur. Diş ve diş etini korur.

Bruksel Lahanasi Yüksek tansiyonu düşürür

Düşük kalorili bir besin olduğu için diyet listenize ekleyebilirsiniz. Doğurganlığı destekler, düşük riskini azaltır. Brüksel lahanası bol miktarda folik asit ihtiva ettiğinden hem erkeklerde hem de kadınlarda üreme sistemini destekleyerek sperm sayısını ve kalitesini artırmaktadır.

Bruksel lahanasi akciğer kanseri riskini azaltır

Konu Aramaları:

sabun kazanı,

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Reishi Mantarı Bir Tek Ölüme Çare Değil

kırmızı reishi mantarı hangi hastalıklara iyi gelir astıma bronşite iyi gelen mantar türleri reishi mantarı kansere hepatite iyi gelir mi...

Kapat