Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

İsot Bitkisinin Faydaları Nelerdir ?

isot bitkisi urfa biberi bağırsağa iyi gelen bitkiler vücuda kuvvet veren bitkiler cinselliğe iyi gelen bitkiler mideye iyi gelen bitkiler tansiyona iyi gelen bitkiler bronşite iyi gelen bitkiler..

Biber bitkisinin kurutulmuş olgun meyvelerinin dövülerek pul haline getirilmiş kokusu ve lezzeti acı rengi kırmızı ve siyaha yakındır. Şifa değerinin yanında gıda değeri de yüksek bir bitkidir. Yemeklerde baharat olarak kullanıldığı gibi salça ve sos yapımında da kullanılır.

1-Bağırsakları yumuşatıcı, nefes yollarını açıcı, vücuda kuvvet verici ve seks gücünü artırıcı, bronşit ve gribe karşı şifalı, kalp hastalıklarına karşı etkilidir. Romatizma, eklem iltihapları, öksürük, sindirim ve kan dolaşımı bozukluklarında etkilidir. Mide ve bağırsak rahatsızlıklarında aç karnına ekmekle birlikte bir kaşık acı biber salçası yenirse iyi gelir.

2-Kan dolaşımını düzenler, beden ısısını ve tansiyonu ayarlar, bağışıklık sistemini güçlendirir. İki kaşık bal, bir kaşık tereyağı, bir çay kaşığı kırmızı veya karabiber, bir çay kaşığı zencefil bir cezvede kaynatılır her gün sıcak olarak içilirse, Üşütme, soğuk algınlığı, grip öksürük ve bronşite çok iyi gelir.

3-cinsel gücü artırma, vücudu ısıtma, yorgunluk, halsizlik ve bitkinlikleri gidermede 5 gram karabiber 10 gram kırmızıbiber 50 gram fındık dövülerek toz haline getirilir.100 gram tereyağı 200 gram bal -karışımına katılarak macun kıvamına getirilir günde üç defa 1-2 kaşık yenir.

 

isot bitkikurdu

 

 

Konu Aramaları:

isotun faydaları,isot faydaları,isot bitkisi,isot cevizi,isot cevizinin faydaları,isotun faydaları nelerdir,

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Isırgan Otunun Faydaları Nelerdir ?

ısırgan otu kansere iyi gelen bitkiler nefes darlığına iyi gelen bitkiler basura iyi gelen bitkiler yaralara iyi gelen bitkiler dalağa...

Kapat