Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

İnsan Kulağı Alkol Alışkanlığına Dur Diyor

insan kulağı nedir nelere iyi gelir insan kulağı karaciğere iyi gelir mi insan kulağı ağız kokusunu giderir mi idrar söktüren bitkiler balgam söktüren otlar…

Latincesi; Asarum europaeum olup, Lohusagiller familyasındandır. İnsan Kulağı Bitkisinin yayılışı Türkiye ve Avrupa dır. Genellikle ormanların gölgeli kısımlarında yetişir. Çok yıllık rizomlu bir bitkidir. Çana benzeyen çiçekleri, uzun ve yeşil yaprakları, sivri, kısa ve parlak, Sapları, 10 – 15 cm uzunluğundadır. Çiçeklerinin iç kısmı esmer kırmızı renktedir. Rutubetli yerlerde yetişen bu bitki aynı zamanda da zehirlidir.

İnsan Kulağı Otu Migrene iyimi Gelir

İçeriğinde Azaron, pinen, eugonol ve alantoin bulunur. Taze bitkiyi iyice kıyarak, 2 çay kaşığı kadarını 1 çay bardağı suyla kaynatılıp daha sonra da soğutularak içilir. Haricen de sürülür. Toz haline getirilerek kullanıldığında alkol ve buna bağlı karaciğer hastalıklarına iyi gelir.

İnsan Kulağı Otu Uyuza Faydalımı

Günde 3 defayı geçmemek şartıyla içildiğinde idrar söktürücü, ateş düşürücü, kabızlık giderici ve kusturucu özellikleri vardır. Halk arasında yörelere göre Çadır Çiçeği, Çedik otu, İnsan kulağı, Afşar Otu, Çoban düdüğü, Meyhaneci Otu, kedi otu ve kurbağa kaşığı gibi isimlerle de bilinir. Hekimlikte kökü kullanılır.

İnsan Kulağı Otu Alkolü Bıraktırır mı

FAYDALARI: Ağız içi kokusunu giderir, Kökleri kusturucu ve balgam söktürücü, Karaciğer hastalıklarında kullanılır, kabızlığı giderir. Ateş düşürücü ve idrar söktürücü olarak da kullanılır, Uyuza karşı faydalıdır.

İnsan Kulağı Otu Balgam Söktürür mü

UYARI: Zehirli olmasından ötürü doktor tavsiyesi ve kontrolü olmadan kullanılması tehlikeli ve sakıncalıdır.

İnsan Kulağı Otu İdrar söktürür mü

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Cilt Yaralarına Ve Safra Taşına İyi Geliyor

sabun otu cinsel gücü artırıyor mu sabun otu kanı temizler mi sabun otu cilde iyi gelir mi sabun otu sivilcelere...

Kapat