Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

İğde Sayesinde Canlı Bir Cilde Ve Fit Bir Vücuda Sahip Olun

şifalı bitkiler ilginç bitkiler cinselliğe iyi gelen bitkiler hamileliği önleyen besinler idrar yolu hastalıklarını önleyen besinler ilginç besinler…

Ülkemizin iç Anadolu bölgesinde daha çok yetişen 4-5 metre boyunda sarı renkli güzel kokulu çalı türü bir ağaçtır.Ekolojik adaptasyon yeteneği ile günümüze kadar ulaşmayı başaran Yabani İğde, Uzak doğu’da deri hastalıkları, güneş yanıkları, yara ve iltihaplar, öksürük, mide ve mukoza zarı problemleri gibi birçok alanda, yaygın olarak kullanılıyor. Yabani İğdenin etken maddesini oluşturan palmitoleik asit, diğer adıyla Omega 7, vücudun Collagen üretimini artırıyor ve cildin yıllar içinde esnekliğini kaybederek kırışmasını önlüyor.Ayrıca yağ yakmayı kolaylaştırıp, vücudun yağ biriktirmesini engelliyor. Palmitoleik asit, yani Omega 7, komplike metabolizması, yüksek besin değeri ve yüksek miktarda doğal kimyasal içeriği ile Uzak doğunun önemli sağlık hazinelerinden olan Yabani İğdenin etken maddesini oluşturuyor.

yalanci-igde-mide-kanserine-iyi-gelir-mi

Yabani İğde Yağının egzama, yanık, dermatit, yara ve iltihapların tedavisinde yüzyıllardır kullanıldığı biliniyor.Yabani İğde yağının, cilt üzerindeki bu iyileştirici gücü, içeriğindeki Omega 7 ve E Vitamini ile betakaroten, antioksidanlar ve karotenoid gibi güçlü bileşenlerden ileri geliyor. Omega 7’nin hücre zarının fiziksel ve duygusal stresten korunmasında önemli bir rol oynadığı düşünülüyor. Omega 7, saç ve ciltte görülen kuruluk, yaşa ve çevresel faktörlere bağlı deri esneklik kaybı ve kırışıklıklarla mücadele ederek ciltte gözle görülür bir iyileşme sağlıyor.

yalanci-igde-mide-kanserine-iyi-gelir-mi

Omega 7, cildin su tutma kapasitesini artırarak, göz kuruluğu veya vajinal kuruluk gibi sıkıntılara da çözüm sunuyor. Tırnakları ve saçları güçlendiriyor. Cildin Collagen üretimine, esnekliğinin artırılmasına ve hasar görmüş cildin iyileşmesine yardımcı olan Omega 7’den, bu özelliklerinden dolayı kozmetik ve cilt bakım ürünlerinde de yararlanılıyor. Yabani İğde yağının, aynı zamanda doğal bir güneş koruyucusu olduğu da biliniyor.Kilo kontrolünü kolaylaştırıyor, damarları güçlendiriyor…

yalanci-igde-marmelati-neye-iyi-gelir

Omega 7, vücudun yağ biriktirmesini engellemekte de, Japonya’daki bilimsel araştırmalarla kanıtlanmış bir etkiye sahip bulunuyor. Araştırmalar Omega 7’nin, yağ eritmenin yanı sıra, yeniden yağlanmama konusunda da başarı sağladığını ortaya koyuyor. Bu mucizevi madde, aynı zamanda metabolizmayı hızlandırarak, vücudun insülin hassasiyetini artırıyor.

yalanci-igde-yagi-nasil-yapiliyor

Böylece vücut glikozu yağ olarak depolamak yerine, enerjiye dönüştürüyor ve kilo kontrolü kolaylaşıyor. Omega 7, kalp damar sağlığı açısından da önemli katkı sağlıyor. Palmitoleik asit, damarlarda gezinen kötü kolesterol miktarının düşürülmesinde ve bu sayede damar çeperlerinin esnekliğinin korunarak sağlam kalmasında etkili oluyor. Omega 7, FDA (ABD Gıda ve İlaç Dairesi) onayı ile üretilen ve Gıda Bakanlığının onayı ile Türkiye’de satışa sunulan gıda takviyesi ürünleri arasında yer alıyor.

yalanci-igde-mide-kanserine-iyi-gelir-mi

Bitkikurdu.com

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Karpuzun Bilinmeyen,İlginç Faydaları

şifalı bitkiler ilginç bitkiler doğal çözümler cinselliğe iyi gelen bitkiler hamileliği önleyen bitkiler idrar yollarını düzenleyen besinler bitkilerin hiç bilinmeyen...

Kapat