Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

İdrar Söktürür Adet Düzenler Kanamayı Durdurur

kabakulak otu nedir kabakulak otu idrar söktürür mü adet düzenleyen bitkiler aybaşı kanamalarına iyi gelen otlar cilt hastalıklarına iyi gelen bitkiler şifalı otlar kabakulak otu venüs çiçeği…

İdrar Söktürür Adet Düzenler Kanamayı Durdurur Kabakulak otu (Aristolochia) ; İkiçeneklilerden; Venüs çiçeği olarak da bilinen kabakulak otu, 70-80 cm boyunda ince saplı tırmanıcı bir bitkidir. Diğer isimleri Aristolochia ve Lohusa Otu olarak bilinir. Çiçekleri koyu kahverengi, kokusu kötüdür.

Kabakulak otu İdarar söktürürmü

İdrar söktürücüdür. Adet söktürür ve aybaşı kanamalarının düzenli olmasına yardımcı olur. Egzama, alerjik deri hastalıkları, yılan ve akrep sokmalarında faydalıdır. İltihaplı yaraların iyileşmesini hızlandırır.

Kabakulak otu allerjiye iymi geliyor

İçeriğinde; Tanen, uçucu yağ, nişasta, şeker, acı madde ve aristolohik asit içerir. Bu özelliği ile özellikle anti-oksidan bir niteliğe kavuşan kabakulak otu vücuda tesir eden zararlı maddelerin dışarı atımında etkilidir. Yaz ayları başlarında taze olarak toplanır gölgede kurutulur. Kapalı cam kavanozlarda güneş almayan yerlerde korunur.

Kabakulak otu adet söktürürmü

Kabakulak otu çay biçiminde tüketilebilir. Çay olarak demlenip günde üç fincan tüketilebilir.Lapa halinde Egzama, alerjik deri hastalıkları, yılan ve akrep sokmalarına karşı faydalıdır.

Kabakulak Aybaşı Kanamalarını düzenlermi

Konu Aramaları:

barut otu adet hastaligina iyimi,

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Böbrek Taşlarını Düşürür Adeti Düzenler

kök boya otu nelere iyi gelir kök boya otu taş düşürür mü böbrek iltihabına ne iyi gelir ağız yaralarına iyi...

Kapat