Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Hint Sümbülü Bitkisi Nedir,Ne İşe Yarar ?

hint sümbülü hint sümbülünün faydaları saç çıkartan bitkiler ciğerlere iyi gelen bitkiler zayıflatan bitkiler mideye çok iyi gelen bitkiler…

Latincesi:Andropogon Nardus dır.Asıl vatanı Afrika olmasına rağmen ülkemizde Antalya civarında yetişir.Kökleri ve çiçekleri kullanılır.MEKKE AYRIĞI olarak da bilinir.

1-İki üç gramdan fazla kullanılması böbreklere zarar verebilir. Kökü çiçeğinden daha etkilidir. Kökü kaynatılarak suyu on beş gün içilirse eklem ağrılarına, ciğerlere, Bronşit ve astıma iyi gelir. İdrar söktürür.

2-Kilo vermek isteyenler köklerinden çay demleyip günde üç dört bardak içerlerse zayıflatır. Kadınlarda rahim rahatsızlıklarına fayda verir Adet kanamalarını düzenler, suyu ile banyo yaparlar ve bu suyun içerisine otururlarsa rahim urlarını iyileştirir.

3- Midesi yemek kabul etmeyen kimselere, kan tükürenlere, karaciğer ve midede oluşan katı urlara 10 gün kadar verilirse faydası görülür.Çok kullanılması halinde uyku verir baş ağrısı yapar.

saçlara iyi gelen bitkiler bitkikurdu7

Konu Aramaları:

hint sümbülü,hint sümbülü bulmaca,Sümbülteke çiçeği,sümbül teke çiçeği,

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Hint Baklası Bitkisi Neye İyi Gelir ?

hint baklası hint baklasının faydaları baş ağrısını geçiren bitkiler basura iyi gelen bitkiler...

Kapat