Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Hem Kadın Hem Erkekte Afrodizyak Etki Göstertiyor

Hem Kadın Hem Erkekte Afrodizyak Etki Göstertiyor

süsen afrodizyak dır süsen cinsel gücü artırır göğüsü yumuşatır karaciğere faydalıdır idrar söktürücüdür ödem attırır yaraları iyileştirir astıma bronşite faydalıdır

İnsan sağlığı için çok önemli bir yere sahip olan bitkiler sayısız kullanım alanı sunuyor. Her türlü hastalığa çare olan şifalı bitkiler arasında yer alan Süsen diğer ismi iris olan Süsengiller familyasından; Nisan – Haziran ayları arasında türlü renklerde ve güzel kokulu çiçekler açan, 30-80 cm boyunda, çok yıllık soğanlı otsu bir bitkidir. Çiçekleri dalların ucunda başak şeklindedir. Dış kısımları soyulup, kurutulduktan sonra menekşe kökü diye kullanılır. Pek çok melez çeşidi bulunmaktadır. Süsen bitkisi ve çiçeğinin içeriğinde uçucu yağ, sabit yağ, müsilaj, nişasta, tanen, şeker, iridin ve reçineli maddeler vardır. Yurdumuzda 20 kadar türü yetişmektedir.

İris kökü, Menekşe kökü, Mezarlık süseni, Susam kökü. gibi isimlerle bilinmesine rağmen bazı yörelerde Zambak olarak da bilinmektedir. Süsen cinsel hayata katkı sağlıyor Her derde deva olan bitkilerden Süsen, hem kadın hem de erkeklerde afrodizyak etki gösteriyor. Aşk hayatını renklendiriyor. Süsen sadece erkek için değil her iki cins için cinsel kaynak olarak gösteriliyor. Süsen bitkisinin kökünden elde edilen toz, afrodizyak etki gösteriyor. Süslü bir aşk yaşamak isteyenlere bu bitkiyi öneren uzmanlar sağlığa faydalarından bazılarını şöyle sıralıyor.

FAYDALARI: Göğsü yumuşatıp, rahatlama sağlar. Mide ve bağırsak gazlarını giderir. Haricen kullanıldığı takdirde yaraları iyileştirir. Yüksek dozda kullanıldığı takdirde kusturucu dur. Vücutta biriken suyu boşaltır. Az miktarda kullanıldığı takdirde astım ve bronşitte faydalıdır. Safra söktürücüdür. Karaciğer ve safrayla ilgili sıkıntıları giderir. İdrar söktürücüdür. Bedendeki yangıları hafifletir. Tükürük salgısını artırır. Süsen bitkisinin daha çok çiçekleri kullanılır. Çiçekleri kurutularak kullanılmaktadır. Mor süsenin güçlü kokulu çiçekleri parfümeri ve kozmetik endüstrilerinde kullanılmaktadır. Süsenin köksapı güzel kokar bundan Süsen esansı elde edilir. Süsen esansı bazı burun damlalarında kullanılır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Astragalus Bitkisi Uzun Yaşam Vaat Ediyor

Astragalus Bitkisi Uzun Yaşam Vaat Ediyor astragalus bitkisi kan dolaşımını hızlandırır kalp ve damar hastalıklarına iyi gelir hücreleri yeniler yaşlanmayı...

Kapat