Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Havuç Faydaları

havuç faydaları nelerdir cinselliğe çok iyi gelen bitkiler şehvet arttıran bitkiler yaralara iyi gelen bitkiler kansere iyi gelen bitkiler…

Latincesi:Daudus Carota.dir Siyah ve turuncu renklerde iki çeşidi vardır.en çok turuncu renkte olanı tüketilir.Tohumu ve meyvesi kullanılır.

1-Tohumu dövülüp yenilirse  Şehveti artırır,testosteron seviyesini yükseltir.Ülser ve mide rahatsızlıklarında etkilidir.Sarılık gibi ciddi hastalıklarda çok faydalıdır.

2-Havuç tohumları çay gibi demlenerek kullanılırsa iştahı açar,anne sütünü çoğaltır.Karaciğer ve sarılık hastalıklarına,vereme  karşı etkilidir.

3-Yüz ve boyun çevresinde  oluşan kırışıklıkları azaltır.damar sertliğini azaltır.Diş etlerinin daha güçlü ve sağlıklı olmasını sağlar,mide ve on iki parmak bağırsakları ülserlerine şifa verir.Bağırsakları temizler idrar yolu iltihaplarına iyi gelir.

4-Lapası yaraların,yanıkların çabuk kapanmasını sağlar.Kansızlık,Bronşit,Astım ve ses kısıklığı gibi rahatsızlıklara karşı kullanılır.Göz rahatsızlıklarına iyi gelir.Cilde canlılık verir.Zayıflamada ve kilo korumada etkilidir.

5-A-vitamini ve potasyum kaynağı  olduğu için  göz sağlığına,görme gücüne,kemik bozukluklarına,osteoporoza,hipertansiyona ve kolesterole etkilidir.

6-İçerdiği E vitamini ile kanser oluşumunu engeller.safra kesesi ve karaciğer enzimlerini düzenler.Yağlanmayı azaltır kanser oluşumunu önler.Hücre yaşlanmasını geciktirir.cildi güzelleştirir.

havucbitkikurdu

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Sarımsak Faydaları

sarımsak faydaları nelerdir kalbe iyi gelen bitkiler mideye ve kana iyi gelen bitkiler vücuda iyi gelen bitkiler zayıflatan bitkiler cinselliğe...

Kapat