Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Güzel Avrat Otu Nelere İyi Gelir

Güzel Avrat Otu Nelere İyi Gelir

güzel avrat otu diş eti iltihaplarına iyi gelir ağrı kesici özelliği vardır parkinson hastalığında etkilidir ülser ve gastriti tedavi tedavi eder

Güzel avrat otu patlıcangiller familyasından olup, sıcak ve ılıman bölgelerde Genellikle korularda ve ormanlık alanlarda yetişir. Görünüşü itibariyle yaban mersinine benzeyen bu bitki Özellikle mayıs ve ağustos aylarında çiçek açar. Daha sonra açmış olduğu çiçekler, meyvelere dönüşür. 180 cm boyuna kadar ulaşan Güzel avrat otu hoş kokulu bir bitki türüdür. Sağlık açısından oldukça faydalıdır. Türkiye’nin Karadeniz Bölgesi ile Güney’de Toroslar bölgesinde yetişir. Güzel avrat otu insanlar tarafından bazı hastalıkların tedavisinde kullanıldığı gibi tıbbi ilaçlarda da kullanılmaktadır. Özellikle yapraklarından kimyasal ağrı kesici ilaçlar yapılmaktadır.

FAYDALARI: Ağrı kesici özelliği vardır; Bu bitkinin ağrı kesici özelliği bulunmaktadır. O yüzden genellikle insanlar tarafından ağrı kesici olarak kullanılır. Ancak kullanıma hazır olabilmesi için bir takım tıbbı işlemlerden geçmesi gerekir. Aksi taktirde zehirlenmelere  neden olabilir.

Diş eti iltihabını anında keser; Güzel avrat otu iltihaplanmaları önleyici etkisiyle de bilinmektedir. Bu bitki orta kulak iltihaplanmasına, diş eti iltihaplanmasına ve bademcik iltihaplanmasına oldukça iyi gelir. Mide ülser gastritte tedavi edici; Mide sorunları arasında özellikle gastrit, ülser gibi problemlerde bu mükemmel bitki çok büyük faydalar göstererek bu hastalıkları ortaya çıkardığı etkilerden yararlanabilirsiniz.

Parkinson hastalığında etkili; Güzel avrat otu Parkinson hastalığında ortaya çıkan olumsuz etkileri de azaltıyormuş. Astım nöbetlerine iyi gelir; Özellikle nefes darlığı problemi olanlarda ve astım krizi yaşayanlara iyi geldiği bilinmektedir. Bağırsakları temizler; Bağırsakları temizleyerek oradaki kolikleri yok etmeye yardımcı olduğu bilinmektedir.

Güzel avrat otu nasıl kullanılmalıdır?

Güzel avrat otunun meyvesi kesinlikle kullanılmaz. Çünkü meyvesinde zehir bulunduğu söylenmektedir. Bu nedenle güzel avrat otunun yapraklarından yararlanılmaktadır. Güzel avrat otunun evde kullanılması son derece tehlikeli olabilir. Evde kontrolsüz kullanıldığı takdirde ortaya şu gibi belirtiler çıkabilir; Baş ağrısı, Kusma, İshal, Aşırı halsizlik halisülasyonlar ve görme bozuklukları gibi belirtiler kendini gösterebilir.

UYARI: Güzel avrat otu kontrollü şekilde alındığında sağlık açısından inanılmaz faydalar sağlayabilir. Ancak Güzel avrat otu, amatör kullanımlar için oldukça sakıncalıdır. Bu bitki tıpta ilaçlar için kullanıldığından fazlası alındığı takdirde ölüme bile sebebiyet verebilir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Alkol, Sigara Ve Kafein Bağımlılığını Tedavi Ediyor

Alkol, Sigara Ve Kafein Bağımlılığını Tedavi Ediyor kantaron yağı ve çayı kanamaları durdurur menopoza cilt hastalıklarına romatizma ve gut hastalığına...

Kapat