Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Günde Bir Bardak İçin Kanserden Korunun

Günde bir bardak domates suyu, meme kanserinden koruyabilir Domatesin meme kanserini önlemeye yardımcı olabileceği belirlendi. ABD’deki Rutgers Üniversitesi’nden bilim adamlarının araştırması, domatesin, meme kanserini uzak tutan bir hormonun artmasına yardımcı olduğunu gösterdi. Bilim adamları, 55 yaş ve üzerindeki kadın katılımcıların hormon seviyesini, araştırmadan önce ve günde bir bardak domates suyu içtikten sonra inceledi.

Tümü aşırı kilolu ya da meme kanserine yakalanan bir yakını bulunan, dolayısıyla risk grubundaki katılımcıların on haftadan sonra adiponektin hormonu seviyesinin yüzde 9 arttığı görüldü. bir bardak domates suyunun, bu sebzede bulunan antioksidan likopen maddesini yeterli oranda içerdiğini belirten bilim adamları, likopenin de yağ oranını düzenlemekte rol oynayan ve bu şekilde meme kanseri riskini azalttığı düşünülen adiponektin hormonunu artırdığını açıkladı. Bilim adamları, domates çorbası, sosu ya da ketçap olarak tüketilebileceğini de ifade ederek, sonuçların kasa kasa domates satın almak anlamına gelmediğine dikkati çekti.

tt2

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Sağlığınız İçin Kesinlikle Tüketin

Kırmızı pancar,turpgiller ailesinden olan, yumru kökü çok lezzetli ve sağlığa son

Kapat