Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Göz Sağlığı İçin Tüketilmesi Gereken Besinler

göz sağlığına hangi besinler iyi gelir havuç göz sinirlerine iyi gelir mi kuru yemişler göz için faydalı mı biberin göze faydası var mı ıspanak göze faydalı mı…

ISPANAK: Göz sağlığı için mucizevî etkileri olan ıspanak, içerdiği lutein ve zeaxanthin adlı doğal antibiyotikler ile görme bozukluklarına karşı etkili olmaktadır. Aynı zamanda yaşla birlikte ortaya çıkan göz hastalıklarına karşı da gözlerimizi korurken doğal güneş gözlüğü olarak güneşten gelen zararlı mavi dalgaları da filtrelemektedir.

Ispanak-güçlü-bir-Kanser-Koruycusumu

PATATES: Uzmanlar tarafından yapılan araştırmalar sonrasında A vitamini açısından zengin bir besin olan patatesin ise katarakt riskini düşürebileceği gözlemlenmiştir. Buğday ise özünde bulunan E vitamini ile yaşa bağlı göz bozulmalarını önleyip tıpkı patates gibi katarakt riskini azaltmaktadır.

TATLI-PATATES-NEDİRSOMON: Retina ve gözün dış bölümünde bulunan önemli bir yağ asidi olan dokosaheksaenoik asit, göz sağlığını korumak için düzenli olarak alınması gereken vitaminlerdendir. Dokosaheksaenoik asit daha çok somon, uskumru, sardalye gibi soğuk su balıklarında bulunmaktadır.

Somon-Karaciğere-İyimi-Gelir

KIRMIZI VE YEŞİLBİBER: Kırmızı ve yeşil biber ile turunçgiller de C vitamini açısından zengin olan besinlerdendir. Diyabet hastalarının gözlerini korumak için düzenli olarak C vitamini almaları gerekmektedir. Çünkü C vitamini şeker hastalığının sinirler ve damarlar üzerindeki olumsuz etkilerini ve bırakacağı hasarı önlemektedir.

Sadece-bir-tane-biber-günlük-C-vitamini-ihtilyacınızı-tamamını-karşılar.

AYÇİÇEĞİ ÇEKİRDEĞİ, BADEM VE FINDIK: Vitamini açısından zengin olan ayçiçeği çekirdeği, badem, fındık günün her saatinde rahatlıkla tüketebileceğimiz besinler arasında yer almaktadır. Makula dejenerasyonunun önlenmesinde E vitamini oldukça etkilidir.

HAVUÇ: Havucun gözlere faydalı olduğu ve gece görüşünü artırdığı yönünde yaygın bir inanç vardır. Gerçekten de havucun içindeki beta-karoten (A vitamini), gözün retina tabakasında ışığı algılayan hücreler için gereklidir. Bu ışık algılayıcılar, ciddi A vitamini eksikliğinde fonksiyonlarını yerine getiremez ve gece körlüğü oluşur. Tüm bu besinler insan vücudunun en güzel organlarından biri olan gözlerimiz için birer sağlık deposu olarak sofralarımızdan eksik edilmemesi gerekir.

Mükemmel-bir-cilt-için-her-gün-bir-kase-doğranmış-havuç-tüketin

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Yaşlılık Lekelerini, Kaşıntılı Ayak Mantarlarını Yok Ediyor

aynısafa bitkisi nedir nelere faydası olur yaşlılık lekelerini aynısafa giderir mi ayak mantarlarına iyi gelen bitkiler aynısafa çayı nasıl demlenir......

Kapat