Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Gökçe Ağaç Nelere İyi Gelir

gökçe ağaç nedir astım rahatsızlığına iyi gelen bitkiler adet sancılarını önleyen bitkiler solunum yolu hastalıklarına faydalı bitkiler

Merhem ve çay olarak tüketilen Gökçe Ağacın yaprak ve çiçekleri yüzyıllardır çeşitli hastalıklar da Kan basıncından astıma kadar birçok hastalığa şifa diye kullanılıyor. Birtakım kanser ilaçlarında bile kullanıldığı söylenen Gökçe Ağacın faydalarını duyunca siz de çok şaşıracaksınız. Burç Ağacı, Çökem otu Ökse otu olarak da bilinen Gökçe Ağacı, çeşitli hastalıklara iyi gelmesi ve şifa amaçlı kullanılması açısından son dönemlerde oldukça popüler hale geldi. Genellikle Türkiye Bulgaristan ve Arnavutluk’ta yetişen Gökçe Ağacın iyi geldiği hastalıklara siz de çok şaşıracaksınız.

Özellikle astım hastalığının tedavisinde uzmanlar tarafından önerilir. Her gün bir fincan Gökçe Ağacı çayı içen astım hastalığına sahip bazı kişiler de, hastalığın semptomlarının azaldığı gözlemlenmiştir. Üst solunum yolu hastalıklarını sıklıkla yaşayan kişilerin düzenli olarak tüketmesi gereken bir çaydır. İçerdiği ferahlatıcı ve anti bakteriyel maddeler sayesinde boğazdaki enfeksiyona neden olan zararlı hücrelerin sayısını azaltır. Yapılan araştırmalarda Gökçe Ağacı kanserli hücrelerin yayılmasını engellediği ve kötü huylu tümörlerin küçülmesini sağladığı gözlemlenmiştir. Ayrıca kanser ilaçlarının içeriğinde de Gökçe Ağacının yaparak ve çiçeklerinden yararlanıldığı söylenmektedir.

Kuru öksürüğü olan kişilerinde iki günde bir bu Ağacın yaprak ve çiçeklerinden elde edilen çayı içmeleri faydalı olur. Adet sırasında şiddetli sancılar yaşayan kadınların adet başlamadan iki gün önce düzenli olarak Gökçe Ağacın yaprak ve çiçeklerinden demlenen çaydan tüketmeleri adet sancılarını azaltır. Bazı gıdaların neden olduğu ishal rahatsızlığı sırasında da tüketilmesi hem sıvı kaybını önler hem de bağırsaklarda ishale neden olmuş hücrelerin sayısını azaltır.

Gökçe Ağacı Çayı: Kullanım açısından Gökçe Ağacı, en sık şekilde çayı yapılarak tüketilir. Bir Bardak Kaynatılmış suya bir tatlı kaşığı Gökçe Ağacı yaprağı veya çiçeği atılarak on dakika demlenmeye bırakılır demlendikten sonra sabah akşam birer bardak içilir. Her seferinde yeniden demleyin. En uygun kullanım şekli, kurutulmuş şekilde alınan Gökçe Ağacı yaprak veya çiçekleri kaynar su içerisinde bekletip, süzdükten sonra çayını içmektir. Gökçe Ağacının yaprak ve sap kısmı tüketilebilir.

Gökçe Ağacı Merhemi: Gökçe Ağacı çiçeklerini ve bir yemek kaşığı tereyağını mikserde krem kıvamına getiriniz. Böcek sokmaları sonrasında, yaralarda ve uçuklarda kullanabilirsiniz.

UYARI: meyveleri zehirlidir ve ağız yoluyla tüketilmesi halinde çok ciddi sağlık sorunlarına yol açabilir. Çiğ olarak tüketilmesi nöbetlere neden olduğundan uzmanlar tarafından önerilmeyen bir yöntemdir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Burç Ağacı Nelere İyi Gelir

solunum yolu hastalıklarına ne iyi gelir astım tedavisine iyi gelen bitkiler boğaz enfeksiyonu nasıl iyileşir ağrılı adet sancısına iyi gelen...

Kapat