Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Göbek Ve Vücut Yağlarını Yok Ediyor

Kaju Vitamin Bakımından Zengin

Kaju, vitamin ve mineral bakımından oldukça zengin bir kuruyemiştir. Kajunun genelde fıstık hali bilinir ancak meyvesi de tüketilebilir. Besin değeri yüksek ve sağlığa faydaları oldukça fazladır.İçeriğinde kasları ve damarları rahatlatan magnezyum minerali vardır. Bu mineral sayesinde kaju, sinir sistemi sağlığına olumlu katkılar sağlar. Magnezyum içeriği kan basıncının düzene girmesi için de önemlidir.

Kalp Sağlığınıza İyi Geliyor

Yüksek tansiyonun düşmesini sağlayarak kalp sağlığını korumada görevlidir. Bakır minerali içeren kaju fıstığının saç sağlığına da olumlu katkıları vardır. Saçların dökülmesini önleyici etki sağlar. Kalsiyum ve magnezyum içeriği ile kemik sağlığını korumada etkilidir. Özellikle çocukluk ve yaşlılık dönemindeki bireyler için önemli bir kuruyemiştir. Çocukluk döneminde kemik yapısının sağlıklı oluşması, yaşlılık döneminde ise sorun oluşmaması için önemlidir.

Safra Taşını Önleyici Etkisi Vardır

Yapılan çalışmalara göre kaju tüketiminin safra taşının oluşmasını önleyici etkisi vardır. Yağlar ve yağlı besinler kilo verme sürecinde genelde suçlansa da bu doğru değildir. Hatta kilo verme sürecinde doğru yağlar doğru kullanıldığında kilo verme sürecine olumlu etkiler sağlar. Kuruyemişlerin yağı da bu doğru yağlardandır. Kaju faydalı yağlar içeren bir fıstıktır ve vücut yağlarının düşmanıdır. Aynı zamanda kaju fıstığı, antioksidan özelliği olan selenyum mineralini de içerir. Bu özelliği ile vücudu serbest radikallerden korumada etkilidir.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Bağışıklık Sisteminiz Bu Meyve İle Güçlenecek

Bağışıklık Sistemini Güçlendiren Meyve Tropikal bir meyve olan ejder meyvesi Pitaya adı ile de bilinmektedir, Pitaya, bilimsel anlamda Hylocereus cinsi...

Kapat