Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Geven Otu Nelere İyi Gelir

Geven Otu Nelere İyi Gelir

geven otu HIV virüsünü yok eder cinsel yolla bulaşan hastalıkları tedavi eder akciğer kanserine iyi gelir bağışıklık sistemini kuvvetlendirir kalbe iyi gelir

Geven otu son yıllarda kalp ve kanser hastalıklarının çok fazla artmasıyla gündeme gelmiş kuvvetli bir ot çeşididir. Geven otu bitkisi Doğu ve Asya kültürlerindeki geleneksel tıp yöntemi olarak ilaç niyetine kullanılmaktadır ve birçok hastalığa da şifa olduğu bilinmektedir. İşte geven otunun olağan üstü faydaları ve iyi geldiği hastalıklar. İnsan DNA’ sı üzerinde olumlu etkilere sahip olan geven otu, son günlerde tıp dünyasında “mükemmel ve güçlü bir tonik” olarak bilinmektedir. Birçok hastalığın tedavisinde kullanılan geven otunun sağlık açısından olağanüstü faydaları bulunmaktadır.

FAYDALARI:

Sağlık için oldukça faydalı elementler içeren geven otu, selenyum bakımından oldukça zengindir. Bu nedenle dinlenen bağışıklık sistemi hücrelerinin aktivitelerini artırarak uyarır. Bu sayede bağışıklığınızı hızlı bir şekilde kuvvetlendirmenizi sağlar. Cinsel yolla bulaşan hastalıklardan korur ve HIV virüsü gibi virüsleri yok eden bağışıklık sistemi hücrelerini geliştirir.

Şimdilerde çok fazla popüler olan telomer haplarının yerine kullanılabilir olduğu söylenmektedir. Telomer üretimini uyaran telomeraz adlı enzimi aktive etmeye yardımcı olur. Serbest radikallerle savaşan antioksidan içerir. Bu nedenle kanserli hücrelerle savaşan etkisi bulunmaktadır. Kemoterapi kullanan akciğer kanseri hastaları üzerinde yapılan bir araştırmada geven kullanımının yaşam süresini yüzde 130 oranında artırdığı tespit edilmiştir.

NASIL KULLANILIR:

Geven otunun genellikle kökleri kullanılmaktadır. Kökleri kurutulup temizlenerek kaynatılıp içilebilir veya kökler dilimlenerek çiğ olarak da tüketilebilir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Ada çayı Tütsüsü Negatif Enerjiyi Temizliyor

Ada çayı Tütsüsü Negatif Enerjiyi Temizliyor ada çayı şeker hastalarına iyi gelir cild bakımında kullanılır menopoz belirtilerini hafifletir safra kesesini...

Kapat