Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Gazel Otu Adet Söktürür Beyaz Akıntıyı Durdurur

gazel otu nelere iyi gelir gazel otu adet söktürür mü gazel otu genital organlara faydalı mı gazel otu beyaz akıntıyı keser mi gazel otu histeriye iyi gelir mi…

Latincesi Dictamnus Albus 0lan, Gazel otunun Ana vatanı Kafkasya, Orta Asya, Orta ve Güney Avrupa olarak bilinmektedir. Sedef otugiller Ailesinden olan çok yıllık otsu bir bitkidir. Gazel Otu, limon tadına benzer, herkesin kullanabileceği şifalı bir ottur. Halk arasında Yörelere göre Gazel otu bitkisi; Girit otu, Akeirit otu, ateş otu ve yanıcı ot. Gazel otu yapraklarında ve dallarında faydalı Mineral ve Vitaminlerle çok miktarda uçucu yağ içermektedir. Şifa amaçlı bitkinin kurutulmuş dalları, yaprakları ve kökleri kullanılmaktadır. Gazel otundan kremler, çay, kürler, tentür ve bitkisel ilaçlar hazırlanmaktadır birçok hastalığın tedavisinde kullanılmaktadır.

Gazel otundan hazırlanan bitkisel ilaçlar Piyelit, kronik ve akut sistit, böbrek hastalıklarında, ishal, idrar kesesi kumları, epilepsi ve melankoli, sarılık ve tropik sıtma, egzama, ürtiker, uyuz, varis ve saç dökülmesi tedavisinde kullanılır. Ayrıca gazel otu adet söktürücü, idrar söktürücü ve anti konvülsan etkiye sahiptir ve bağırsak parazitlerini temizler. Gazel otu kozmetik ürünlerde de geniş olarak kullanılmaktadır. Bundan başka gazel otu yorgunluk, uykusuzluk ve uyku bozukluğuna da iyi gelir.

FAYDALARI: Depresyonu tedavi eder. Terletici etkiye sahiptir. Yüksek ateşi düşürür. Böbrek taşlarını düşürmeye yardımcı olur. İdrar söktürür bağırsak kurtlarını düşürür. Adet söktürür. Balgam söktürür. Çayı Ateş düşürür. Kadın genital organları hastalıklarının tedavisinde kullanılır. Romatizma tedavisinde kullanılır.

ÇAYI: 6 gr. gazel otu kökünün üzerine 200 ml su koyulur ve kısık ateşte 5 dakika kaynatılır. Çay 1 saat demlenmeye bırakılır. Demlendikten sonra çay süzülür. Gazel otu çayı günde 3 kere yarım su bardağı olarak içilir.

UYARI: Bu bitkinin zararlı olduğunu unutmayın. Bu bitkiyi sadece bilen birisi toplamalı ve kurutmalıdır. Bitkiye Alerjisi olanlar, hamileler, emziren anneler ve küçük çocuklar bu bitki çayını içmek kesinlikle tavsiye edilmez. Bitki ile temas derinin sonradan güneş ışığına maruz kalması sonucunda temas alerjisine neden olabilir. Kök gövde ve tohumun kaynatması, Böbrek ve mesane taşları için, Âdeti başlatmak, beyaz akıntı, kramplar ve histeri içinde kullanılır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Hurma Çekirdeği Gebeliği Önler Prostata İyi Gelir

hurma çekirdeği gebeliği önler mi böbrek kumlarını hurma çekirdeği döker mi kolesterole hurma çekirdeği iyi gelir mi göze hurma çekirdeği...

Kapat