Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Faydaları İle Sizi Şaşırtacak

Faydaları İle Şaşırtan Burlumbuş Otu

Doğu Anadolu ve İç Anadolu’da yetişen, rahatsızlıkların şifacısı olduğu söylenen ota burlumbuş otu denir. Bu otun yapraklarındaki sıvıdan elde edilen ağrı hafifletmeye yardımcı olan ürüne ise burlumbuş otu jeli denilmektedir.
Genel olarak Karamanın köylerinde yetişmektedir. Kullanılma amacı çeşitli rahatsızlıkların doğal yollarla tedavi edilmesini sağlamaktır.

Eklem Ağrılarını Azaltan Etkisi Vardır

İlkbahar mevsiminde doğal koşullarda yetişen bitki soğanlı bir yapıya sahiptir. Burlumbuş otu içerisinde kaygan bir sıvı bulunur. İçerik olarak doğal özlere sahiptir. Zaman içerisinde kullanımı artan otun belirgin özelliği eklem ağrılarını azaltması olarak gösterilir. Ağrıları azalttığı halkın beyanları arasında yer alır. Dağlık alanlarda kendi başına yetişir ve genellikle yetiştiği yerler Doğu Anadolu ve İç Anadolu’dur.

Kendiliğinden Doğal Olarak Yetişir

Türkiye’nin bahsi geçen bölgelerinde yetişen bitkinin en önemli faydası bulunduğu bölgedeki halkı maddi olarak kalkındırmasıdır. Kendiliğinden doğal olarak yetişen otun hasat zamanı ilkbahar mevsimidir. Burlumbuş otunu kullananların yorumları incelendiği zaman olumsuz bir yoruma rastlanmamıştır. Lezzet olarak önemli bir yere sahip olan ot böreklerde, salata ve yemeklerde kullanılır. Diğer sebep ise eklem ağrılarını azaltmaya yardım etmesidir.

Salatası Ve Böreği Yapılır

Burlumbuş otu jel olarak masajla birlikte kullanılır. Geliri az olan aileler bu otu toplayarak satışa sunmakta ve ek kazanç elde ederek hanelerindeki geliri arttırmayı hedeflemektedir. Şifa veren otun salatası, böreği yapılır. Ağız yoluyla tüketilmesinin dışında belirli işlemlerden geçirilerek özel bir şekilde formül haline getirilir. Formülü hazırlanan ot jel akışkanlığında satışa sunulur. Jelin özelliği bedenin belirli bölgelerindeki ağrıları azalmasına destek sağlamasıdır. Düzenli bir şekilde kullanıldığı zaman kısa süre içerisinde etki göstermektedir. Eğer kronik bir rahatsızlığınız varsa kullanım öncesinde bilgi alınız.

Çok Çeşitli Yararları Vardır

Mucizevî özelliklere sahip olduğu ifade edilen bitkinin yararları çok çeşitlidir. Doğal ortamda kendi haline büyüyen ve olgunlaşan ot vücuttaki ağrıların azaltılması için kullanılır. Bazı rahatsızlıklar için önemli bir yeri olduğu kişiler tarafından söylenmektedir. Kullanılma amaçlarından biri eklem bölgelerinde oluşan ağrıları minimum seviyeye indirmektir. Vücutta meydana gelen ağrılar insanların yaşam kalitesini düşürdüğü gibi hareket seviyesini de kısıtlamaktadır.

Bu Bitki Jel Halinde Bulunabilir

Haliyle bu durumun çözülmesi için doğal yollara başvurulmaktadır. Otun özelliklerinden dolayı bazı firmalar otun jel halini üretmişler ve insanların ottan faydalanmaları için kullanıma hazır hale getirmişlerdir. Burlumbuş otu kullanan insanlar kendi tecrübeleri sayesinde otun özelliklerinden bahsetmekteler. Jel basit mantıkla ağrının olduğu alana masaj aracılığı ile uygulanmaktadır. Genel olarak kullananlar bu jelin ağrıları hafifletmede etkili olduğunu dile getirmişlerdir. Sizler de kullanıcı yorumlarını inceleyerek ürün hakkında geniş bilgilere ulaşabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Sinirleri Yatıştırıyor, Sakinlik Veriyor

Çakşır Otu Nedir, Nelere İyi Gelir ? Çakşır otu bitkisi diğer bir adı ile 'Ferula Comminus' olarak da bilinmektedir. Çakşır...

Kapat