Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Ergenlik Egzama Ve Saçkırana İyi Geliyor

ardıç yağı nedir nelere iyi gelir ardıç yağı saçkırana iyi gelir mi ardıç katranı nerelerde kullanılır uyuz da ardıç yağı kullanılır mı ardıç mideye iyi gelir mi ardıç yağı ardıç katranı…

Ergenlik Egzama Saçkırana İyi Geliyor Eski çağda ardıç meyvesi, antiseptik ve su çekici ilâç olarak bilinmekteydi. Yeni araştırmalar sayesinde, meyvelerin içindeki etkili maddelerin, terebentinden oluşan uçucu yağlar, terpenler, juniperin, tanen, reçine, yağ, pentosan, glikoz, karınca asidi (asit formik), asit asetik, kalsiyum, potasyum ve manganez olduğu tespit edilmiştir. Ardıç Ağacından Ardıç katranı denilen bir madde çıkarılır. Ardıç Yağı ergenlik, egzama, saçkıran, kellik, uyuz ve sedef hastalığında kullanılır.

Ardıç Yağı Böbreklere iyi gelirmi

Sabun yapımında kullanılan ardıç katranı, saç dökülmesini, kepeklenmeyi ortadan kaldırır, egzamalı, mantarlı ciltlerin düzelmesini, canlı ve parlak görünmesini sağlar Uyuz da etkilidir. Antiseptik, tonik ve afrodizyak etkisi vardır. Parmak aralarındaki egzamayı ve iltihaplı yaralara sürülürse şifa verir.Uyuz, kellik, sedef, ergenlik gibi hastalıklara da iyi gelir.

Ardıç Katranı saç Dökülmesine Önlermi

Unutkanlığa faydalıdır. Ardıç ağacının taze iğneleri bol miktarda C vitamini ihtiva etmektedir. Ardıç meyveleri zindelik vericidir, insanın kanını ısıtır, iç krampları gevşetir; mideyi, bağırsakları, akciğeri ve kanı temizler; idrar söktürücü, fazla suyu giderici, dezenfekte edici, mideyi güçlendirici ve metabolizmayı uyarıcıdır.

Ardıç Ergenlik Sivilcelerine iyimi Geliyor

Mide üzerine tesiri; mukoza bezinin güçlü bir şekilde kanlanması, sindirim bezlerinin uyarılması, ayrıca mikrop öldürücü olarak kendini gösterir. Ardıç meyvesinin ağız yoluyla alınması halinde, uçucu yağlar böbrekte ayrışır. Böylece böbrek cidarı uyarılır ve idrar akışı yükselir.

Ardıç katranı Kelliğe iyi Gelirmi

Ardıç meyvelerinin kullanımı Ezilmiş meyvelerinden elde edilen su çay olarak alındığında, mide ve bağırsakların güçlenmesini, vücut direncinin artmasını, metabolizmanın takviye edilmesini, romatizma ve gut hastalığında ürik asit ve tuzun vücuttan atılmasını, hidropizi (su inmesi), ödem, şişlik ve zayıflama kürlerin de bol miktarda idrarın sökülmesini sağlar. Ardıç meyvesi kürü

Ardıç Ağacını Ardıç Kuşu Tarafındanmı Üretilir

Mide zaafiyeti, bağırsaklarda gaz toplanması, mide ekşimesi hallerinde vücuttan fazla suyun atılması, zehirden arındırılması, kanın temizlenmesi ve de kış için hazırlık gâyesiyle ardıç meyvesi kürü hazırlanır. Her gün dördün üzerine birer fazla artırılarak 12. güne kadar ve tekrar dört meyveye kadar azaltılarak çiğnenir. Meyveler tatlı olup, insanın içini ısıtır; acımsı bir aromaya sahiptirler. Ardıç esansı, romatizma, egzama, uçuk ve deri döküntü durumlarında denenmiş bir ilâçtır. Hazırlanışı: 500 g ardıç meyvesini ezip 2 litre limonsuyu veya sirke içinde 8–14 gün bekletiniz. Her gün iyice çalkalayıp karıştırınız ve sonunda ezerek, süzünüz. Bu karışım her gün, inceltilmeden hastalıklı bölgeye sürülür.

Ardıç Ağacı Nelere İyi Gelir

UYARI: Ardıç meyvelerinin aşırı dozda alımı böbrekleri tahriş edebilir. Bundan dolayı tavsiye edilen miktarlar kullanılmalıdır. Böbrek iltihabı ve hamilelikte ardıç meyvesi kürü yapılması doğru değildir. Bunun dışında bir kür 6 haftayı geçmemelidir.

Ardıç Ağacı Saçkıranı tedavi ediyormu

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Sıtma ve Sarılığa İyi Geliyor

dağ mayasıl otu nelere iyi gelir anjine iyi gelen bitkiler yara iyileştirici bitkiler kan durduran bitkiler ateş düşürücü bitkiler ishal...

Kapat