Ebe Gömeci Otunun Faydaları (Böbreğe İyi Geliyor)

ebe gömecinin faydaları böbreğe iyi gelen bitkiler…

Latincesi:Malva Rotundifolia Malvaceae-Malva Silvestris dir.Her ülkede bahçe ve bostanlarda, ormanlarda su kenarlarında yetişen geniş yapraklı mor çiçekli bir yıllık otsu bir bitkidir.Çiçekleri ve yaprakları kullanılır
1-Çiçeklerinin çay gibi demlenerek içilmesi halinde göğsü yumuşatır,öksürüğü keser.Ateşli hastalıklarda ateşi düşürür,vücudu rahatlatır.Dem suyu ile gargara yapılırsa boğaz ve bademcik rahatsızlıklarına faydalıdır,mesane ve böbrek yaralarını tedavi eder.

2-100 gram kadar ebe gömeci kökü bir litre suda kaynatılarak gün de iki üç bardak içilirse mideyi düzeltir, bağırsakları yumuşatır,bulantı ve kusmayı önler,idrar söktürür,mesane rahatsızlıklarına iyi gelir.

dddsawrwfg

Bir önceki yazımız olan Dut'un Faydaları (Dişlere İyi Geliyor) başlıklı makalemizde dişlere iyi gelen bitkiler ve dutun faydaları hakkında bilgiler verilmektedir.

Konu Aramaları:

gömeç faydaları,gömeçın faydası,ebe gömecinin faydaları,gömeç otunun faydaları,gömeç bitkisinin faydaları,ebem gömeç,gömeç otu,gömeç bitkisi,ebem gömecinin faydaları,ebem gomeci,

BENZER KONULAR:

Yorum Yaz
Ad Soyad :
E-mail :
Yorum :

Önceki yazıyı okuyun:
tse
Dut’un Faydaları (Dişlere İyi Geliyor)

dutun faydaları dişlere iyi gelen bitkiler...

Kapat