Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Doğa Eczanesinden Seçme Kış Çayları.

ekinezya zencefil ıhlamur elma portakal ebegümeci ekinezya çayı nelere faydalı elma portakal çayı nelere iyi gelir ıhlamur çayı öksürüğe iyi gelir mi nefes açan çaylar…

Doğa Eczanesinden Seçme Kış Çayları. Hava sıcakları düştükçe, hapşırıklar, öksürükler, kırgınlıklar artıyor. Kısacası Soğuk algınlığı hızla artıyor. Mevsimsel geçişlere bağlı üst solunum yolu hastalıkları kendini iyiden iyiye göstertmeye başlıyor. Çoğu insan aynı sıkıntılardan dert yanıyor. Boğazda yanma, halsizlik, akan Burun ve de kırgınlık… Yine bu tür hastalık belirtilerini hisseden çoğu kişi kendince çözüm üretip hemen ilaçlara özellikle de antibiyotiklere başvuruyor. Oysa bunun yerine bitkilerin iyileşmeye yardım edici ve güçlü özellikleri hatırlanabilir. Böylece doğadan gelen zararsız ilaçlar denilebilecek bitki çayları ile rahatsızlıklar daha başlamadan sonlanabilir; Ya da tedaviye yardımcı Olabilir. Yalnız bu aşamada fazlası ile dikkatli olmak önem arz ediyor. Çünkü yanlış tercih sıkıntılara yol açabilir. Pekiyi Hangi Çay ne gibi etkiye sahip, işte Çaylar ve Etkileri:

EKİNEZYA ÇAYI: Ekinezya soğuk algınlıklarına çok iyi gelen bir bitkidir. Adeta soğuk algınlığı savaşçısıdır. Soğuk algınlığı belirtilerini hisseder hissetmez Ekinezya çayı tüketmek faydalı olacaktır. Ayrıca ekinezya çayı Bağışıklık sistemini de güçlendirecektir.

Ekinezya Çayı Nelere iyi Gelir

NANE- IHLAMUR ÇAYI: Ihlamur çayı vücudun savunma gücünü artırarak ateşli hastalık sıkıntısını atlatmaya fazlası ile yardımcı olur. Ayrıca Migren ağrılarına da iyi gelir.

Nane Ihlamur Çayı Bağışıklık Sistemine Güçlendiriyormu

ZENCEFİL-IHLAMUR ÇAYI: Nefes darlığı, Astım ve Bronşit gibi hastalıkların tedavisinde yararlıdır. Gevşetici, terletici ve sakinleştirici etkisiyle her türlü soğuk algınlığına iyi gelir.

Zencefil-Ihlamur çayı Nefesdarlığına iyimi Geliyor

PORTAKAL-ELMA Öksürük ve ses kısıklığına iyi gelir, sindirim sistemine olumlu etkisi vardır. İçindeki C vitamini vücut direncini artırır. Ayrıca bu çay bulantı ve kusmayı gidermede de kullanılır.

 

Portakal-Elma çayı Ses kısıklığı ve öksürüğe iyimi geliyor

EBEGÜMECİ ÇAYI: Enfeksiyonlarla savaşmakta bir hayli etkili olan ebegümeci çayı Burun akıntısı, Burun Kanaması, Öksürük ve Nefes darlığı, farenjit, grip ve bronşite faydalı olduğu bilinmektedir.

Ebegümci çayı Bronşite ve Nefes darlığına iyi gelirmi

Konu Aramaları:

nefes açan çaylar nelerdir,

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Menopoza, Prostata, Meme Kanserine İyi Gelir.

kırmızı yonca kırmızı yonca çayı nedir nelere faydalıdır kırmızı yonca prostata iyimi geliyor meme kanserine kırmızı yonca iyi gelir mi...

Kapat