Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Cucamelon Meyvesi Nedir Faydaları Nelerdir

Cucamelon Meyvesi Nedir Faydaları Nelerdir

Şekli üzüm, tadı salatalığa, kabuğunda karpuza benzeyen ilginç meyve, Meksika ekşi kornişonu, Meksika minyatür karpuzu, Meksika ekşi salatalığı veya fare karpuzu olarak da bilinir.Ülkemiz iklimine de uyum sağlayabilen cucamelonu bahçenizde rahatlıkla yetiştirebilirsiniz.

Meksika karpuzu tohumunun ekilmesiyle yetiştirilir. Asma gibi sürüngen bir bitkidir. Bu sebepten bahçede yetiştirilecekse, çitlere yakın yerlere ekilmesi gerekir. Cucamelon çok çabuk yayılır ve meyve verimi yüksektir. Aynı zamanda kuraklığa dayanıklı bir meyvedir. Meksika karpuzunun yetiştirilmesi salatalık ile aynıdır.

FAYDALARI:

İştah açıcı bir meyvedir. Bu sebepten iştahsızlık yaşayan çocuklarınıza rahatlıkla yedirebilirsiniz. Sindirimi kolaylaştırır ve hazımsızlığa iyi gelir. Kalori ve yağ oranı düşüktür. Basit şeker ve lif içermediğinden dolayı diyet listelerine eklenebilir. Antioksidan seviyesi yüksektir.

Bu özelliğiyle kanı temizler ve toksinlerden arındırır. Kalp krizi ve felç riskini azaltabilir ve bazı kanser türlerine karşı koruma sağlayabilir. Cucamelon çiğ olarak yenildiği gibi turşusu da yapılabilir. Cucamelon salatalığın kullanıldığı her tarifte kullanılır. Salata, turşu, meyve salatalarında ve cacık yapımında kullanılır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Doğal Elma Sirkesinin Saymakla Bitmeyen Faydaları

Doğal Elma Sirkesinin Saymakla Bitmeyen Faydaları Mutfağımızın vazgeçilmezi sirke güzellikten, sağlığa hatta temizliğe kadar pek çok konuda yarar sağlıyor. Saçları...

Kapat