Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Cinsel Sıkıntısı Olanlara Güç Verir Adet Düzenler

tarçın nedir nelere iyi gelir tarçın cinsel gücü etkiler mi tarçın şehveti artırır mı tarçın adet düzenler mi tarçın beyaz akıntıyı önler mi tarçın çayı nedir…

Tarçın, diğer isimleri Cinnamomum, Cinnamon, Cannelier olan Defnegiller familyasından şifalı bir bitkidir. Tarçın, anavatanı Güney ve ve Güneydoğu Asya olan, yaprak dökmeyen kokulu bir ağaçtır. Tarçın 6-12 Mt. boyunda ağaç olup uzun silindir şeklinde bir gövdeye sahiptir. Yaprakları derimsi ve genellikle üç damarlıdır. Çiçekleri oldukça küçük olup beyazımsı yeşil renklidir. Meyveleri, yarısına kadar kaba yaprakları tarafından sarılmış ve yumurta şeklindedir. Yaprakları taze iken kırmızı, sonra kahverengimsi kırmızı ve olgunlaşınca yeşil renk alır. Birçok türü vardır. Kabuğu baharat olarak kullanılır.

Tarçın göğüsleri yumşatıyor mu

Tarçın tropik ülkelerde yetiştiğinden Türkiye’de ancak botanik bahçelerde yetiştirilebilir. Günümüzde başta Endonezya, Malezya, Madagaskar, Brezilya ve Jamaika’da kültür bitkisi olarak yetiştirilmektedir. Dünya çapında bilinen en eski baharatlardan olan tarçın, birçok yararının yanı sıra cinsel gücü artırıp, aşk hayatına katkıda bulunuyor.Her mevsimde tüketilebilir olması nedeniyle en değerli gıdalardan olan tarçın, afrodizyak etkisiyle de dikkat çekiyor. Metabolizmayı hızlandıran, kilo verdiren, bağışıklığı güçlendiren tarçın, cinsel yönden sıkıntısı olanlara da güç veriyor. Hormonları çalıştırıp cinsel gücü artırıyor.

Tarçın Şehveti Artırıyor mu

FAYDALARI: Günde yarım çay kaşığı tarçın kolesterolü düşürür. Kandaki kötü kolestrol ve trigliserid seviyesini azaltır. İnsülünün daha etkin olmasını sağlar ve bu sayede kilo kontrolü ile kalp krizi riskinin azaltılmasında yardımcı olur. İçeriğindeki kalsiyum ve lif, kalp hastalıklarına karşı koruma sağlar. Tarçın diş ağrısı tedavisinde ve ağız kokusu giderici olarak kullanılır.

Tarçın Cinselliğe İyi Gelir Mi

Kan, lenf ve kolon kanserine karşı etkilidir. 3 gün, bir çay kaşığı bal ve çeyrek çay kaşığı tarçın karıştırılıp yenildiğinde öksürüğe gribe ve sinüzite iyi gelir. Kanı temizleyen tarçın sivilcelere ve siyah noktaları da geçirir. Kadınlardaki beyaz akıntıyı keser. Adet öncesi gerginliklere iyi gelir. El ve ayaklardaki titremeleri ve damar tıkanıklığını önler. Düzenli tarçın tüketenler, kas ve eklem ağrılarında belirgin rahatlama yaşar.

tarcin Kan şekerini Düşürür mü

UYARI: Elbette tarçının orantısız kullanımında karşılaşılabilecek zararları da mevcuttur. Bunlar arasında kan şekerinin fazla düşmesi, kabızlık ve bazı durumlarda karaciğer yetmezlikleri gibi olumsuzluklar yer almaktadır. Bu tip rahatsızlıklara sahip olanların doktorlarına danışmaları ve hamilelerin de uzmanların görüşü olmadan tarçın tüketmemelerini öneriyoruz.

Tarçın Adeti Düzenler mi

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Histeriye, Prostata İyi Gelir Şehveti Artırır

baldıran otu zehirli midir baldıran otu Prostata İyi gelir mi baldıran cinselliğe iyimi gelir şehveti artıran bitkiler agu otu nedir...

Kapat