Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Cinsel Gücü Artırır, İktidarsızlık Şikayetini Bitirir

avokado nedir nelere iyi gelir avokado iktidarsızlığa iyimi geliyor avokado yaprağı ve yağının faydası nedir avokado kansızlığa iyi gelir mi avokado kalbe iyi gelir mi…

Ana vatanı Amerika olup, son yıllarda yurdumuzun güney bölgelerinde Antalya, Alanya, Mersin ve Adana illerinde bol miktarda yetiştirilmektedir. Meyvesi ve yaprağı kullanılır. Yüksek besin değeriyle bilinen avokado yeşil kabuklu, yenilen kısımları açık yeşil, iri çekirdekli bir meyvedir. Genel olarak Akdeniz iklim kuşağına dek olan bölgelerde yetişir. Enerji değeri yüksek bir meyve olan Avokado yağ ve protein açısından da oldukça zengindir. Ancak bu yağ; büyük oranda tekli doymamış yağ, özellikle de zeytinyağı,macadamia fındığı yağı ve birçok kuru yemişte bulunan bir tür omega-9 yağı olan oleik asittir.Tekli doymamış yağlar aslında kolesterolü düşürür. LDL seviyesi (kötü kolesterol) ve triglerisidleri düşürürken,HDL seviyesini (iyi kolesterol) yükseltir.

Avakado Yaşlanmayı Geciktiriyor mu

Avokadoda, kan kolesterolünü önemli oranda düşüren doğal bir madde olan beta sitosterolden yüksek miktarda mevcuttur. Ayrıca bol miktarda A ve E vitamininin yanında B grubu vitaminleri ve potasyum gibi mineralleri içinde barındıran besleyici bir meyvedir. Vücut dokularının ve cildin yenilenmesine yardımcı olur. Yaraların iyileşmesine katkıda bulunur. İyi bir hücre koruyucu ve antioksidandır. Bağışıklık sistemini güçlendirir. Kansere karşı koruyucudur. Kalp ve damar sağlığı açısından da yararlıdır. Avokado Kabızlığa karşı etkili olup, bağışıklık sistemini güçlendirici özellikleri bulunmaktadır.

Avakado Saçlara faydalı mı

İçerdiği doymamış yağ asitleri kanda kolesterolün yükselmesini önler dolayısıyla Kalp ve damar hastalıkları için en iyi doğal ilaçtır. Avokado, vücutta toksik maddeleri etkisiz hale getirerek, yaşlılığa yol açan zararlı maddeleri yok eder. Dolayısıyla yaşlanma sürecini yavaşlatarak hastalıkları önlemede önemli rol oynar. İçeriğinde bulunan protein, mineral ve vitaminler küçük çocukların ve hamile bayanların dengeli ve sağlıklı beslenmelerinde çok gerekli olan maddelerdir. Avokado, vücudun karbonhidrat, protein ve yağ metabolizmasında düzenleyici olarak görev yapar.

Avakado Kanser Riskini Azaltıyor mu

FAYDALARI: Zengin vitamin ve mineraller içeriği sebebiyle yetersiz beslenenler için önemlidir. A, C ve E vitamini bakımından zengin olup, Lutein ve Glutathion gibi antioksidanlar içerir. Kalp ve damar sağlığını korur. Kalp damarlarının daralması ve tıkanmasını önleyici özelliktedir. Kandaki kötü kolesterolü düşürücü tekli doymamış yağlar içerir. Zararlı toksinlerin vücuttan atılmasını sağlar. Yangı giderici ve nemlendirici özelliğiyle avokado yağı egzama ve sedef sorunları için faydalıdır. Üreme sisteminin sağlıklı çalışmasına katkıda bulunur. Sahip olduğu doymamış yağ asitleriyle kolesterolün yükselmesini önleyici etkiye sahiptir. Avokadonun yararları arasında zengin demir içeriğiyle kansızlığı önleyici etkisi de bulunur. Sahip olduğu protein, vitaminler, mineraller sayesinde, küçük çocukların ve hamile kadınların sağlıklı beslenmesinde yararlıdır.

Avakado Cilde Faydalı mı

Avokadonun ihtiva ettiği mineraller hücre yenilenmesini sağlarken, yaşlanmaya neden olan zararlı toksinleri vücuttan atarak yaşlanmayı yavaşlatmakta ve cildi yıllara karşı korumaktadır. Kalp ve damar hastalıklarında doğal bir şifa kaynağıdır. Ülser üzerinde iyileştirici etkiye sahiptir. Vücuda kuvvet verir cinsel gücü artırır. Yemeklerden önce içilen bir bardak avokado meyvesinin suyu iktidarsızlığa iyi gelir, Vücut direncini artırır iktidarsızlık Şikayetlerini giderir. Zihni çalışma yapanların, Sınava girecek öğrencilerin ve yorgunluk şikayeti olanların mutlaka tüketmesi gereken bir meyvedir. Avokado A, B1, B2, B3, B6, C, E, K vitaminleri, fosfor, magnezyum, demir, potasyum, kalsiyum ve çinko gibi mineraller içerir. İçerdiği yüksek potasyum nedeniyle vücuda dinçlik verir ve insanı depresyona sokan uyuşukluk ve rehaveti üzerinden atar.

Avakado zayıflatır mı

Börek Taş ve Kumlarına Avokado yaprağı: Avokado yaprakları Böbrek taş ve kumlarının düşürülmesinde oldukça faydalıdır. Böbrek sancısı çeken kişilerin imdadına Avokado yaprağı yetişiyor. 1 yemek kaşığı kurutulmuş avokado yaprağını, kaynamakta olan 1 bardak suyun içine atın ve 10. dakika kaynatın. 15 gün boyunca bu kürü uygulayın. Yaprakları çelik bir tencerede kaynatılıp suyu alınır bu sudan günde üç defa birer su bardağı içilirse Böbrek taşlarını ve mesanedeki kumları kolayca düşürür.

Avakado Gözlere Faydalı mı

Avokado yağı Nasıl Elde Edilir. Avokado yağı dışarıdan cilde ve saçlara masaj yapmak için kullanılır. Avokado çekirdeklerinin sıvı distilasyon metodu kullanılarak ekstrakte edilmesiyle üretilen avokado yağı daha hızlı bir şekilde cilde nüfuz eder. Soğuk Presleme metoduyla elde edilen ve de yapay koku ve renklendirici içermeyen avokado yağı tercih edilmelidir.

Avakado Saçlara Canlılık Kazandırır mı

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Karaciğeri Güçlendirir, Çıbanlara Karşı Etkilidir

ayı pençesi otu nedir nelere faydalıdır ayı pençesi karaciğere iyi gelir mi ayı pençesi balgam söktürür mü yaralara iyi gelen...

Kapat