Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Cinsel Gücü Artırır, Erken Boşalmayı Önler

amber amber nedir kaşolot balık mı amber nelere iyi gelir amber nereden çıkarılır amber şehveti artırır mı amber cinselliğe iyi gelir mi amber nerede bulunur…

Doğal amberin sentez edildiği fabrika olan ‘Physeter macrocephalus’ isimli balina (kaşolot), Akdeniz’de zaman zaman görülmekle birlikte, genellikle yarı açık ve sığ denizlere girmez. Bu balinalar; baş bölgesindeki salgı bezleri, yağlı ve mumsu bir madde salgıladığından ‘ispermeçet balinası’ olarak da bilinirler. Vücutlarının üçte biri büyüklüğünde olan baş kısımları, bu mumun depolandığı bölgedir. Sadece alt çenelerinde elliye yakın diş bulunmaktadır. Erkekleri 15-20 metre uzunluğunda, 45-55 ton ağırlığında; Dişileri, 11-13 metre uzunluğunda, 20 ton ağırlığındadır. Ortalama ömürleri yetmiş senedir.

 

Amer Balığı

Bu balinayı diğer balına türlerinden farklı kılan önemli bir özellik, sindirim sisteminden salgılanan salgıda, amber isimli kokulu kimyevi bileşiğin bulunmasıdır. Bu güzel kokulu kimyevi bileşiğin, balinaya ne tür bir fayda sağladığı henüz cevaplanamamıştır. Bazı araştırmacılar, balinanın istemeden yuttuğu sert ve kesici maddelerin sindirim sistemini tahriş etmesi neticesinde, amber salgılanmasının uyarıldığını ileri sürmüşlerdir. Salgılanan amber, yirmi santimetreden daha küçük yumrular şeklinde vücut dışına atılır.

 

Amber Balıktan mı Elde edilir

Bir balinanın yılda 300 kilograma kadar amber sentez edebilme kapasitesinde olduğu tahmin edilmektedir. Ölü balinaların karnı açıldığında, ortalama 45 kilogram amber elde edilebilir. Günümüzde balina avı yasaklandığından balinaları öldürerek amber elde edilememektedir; ancak balinaların Bahama Adaları çevresinde denize bıraktıkları amber, insanlar tarafından toplanmaktadır.

Amber Şehveti Artırır mı

FAYDALARI: Kalbi kuvvetlendirir, iştah açar ve cinsel arzuyu arttırır. Dizanteri ve ishali keser. Hazım bozukluklarını giderir. Kansızlıkta faydalıdır. Anne sütünü artırır. Erken boşalmayı önler. 1) Vücut Isısı: Amber macunlara az miktarda katılırsa vücut ısısını arttırıcı etki yapar. 2) Ağrı Kesici: Başa sürülürse baş ağrısını dindirir. 3) Romatizma: Amberi romatizma kremlerine katarsanız etkisi artar.

Amber Süs Eşyası Olarak Kullanılır mı

4) Nezle-Bronşit: Amber tütsü olarak buruna çekilirse nezle ve bronşite iyi gelir. 5) Kalp Kuvvetlendirici: Amberi koklamak kalbe kuvvet verir. 6) Balgam Söktürücü: Amber, gül yağı ile birlikte inceltilip buruna damlatılırsa balgamı bitirir

7) Kan Yapıcı: Amberi kan yapıcı macunlara katıp yerseniz kan yapımı hızlanır. 8) Soğuk algınlığı,baş,göğüs,kalp,mide,mesane,akciğer ve dimağ hastalıklarına iyi gelir.

Amber Sakinleştiriyor mu

9) Şehveti artırıcı, bünyedeki şişliklere, diş apselerine, gece körlüğüne, kalp ve mide yetersizliğine, ses kısıklığı, gibi hastalıklarda kullanılan ilaçların içeriğinde katkı maddesi olarak kullanılır.

Amber Parfüm Olarak Kullanılır mı

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Adet Söktürür,Cinsel Gücü,Şehveti Artırır

 andız kökü andız kökünün faydaları andız kökü çayı ve kürü andız kökü cinselliğe iyimi gelir andız kökü safrayı artırır mı...

Kapat