Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Cinsel Arzuyu Artırır, Sıkıntıyı Giderir, Mutluluk Verir

hardal otu nedir nelere iyi gelir hardal cinsel gücü artırır mı hardal cinsel bezleri çalıştırır sıkıntıyı bitirir mi hardal kan akışını düzenler mi…

Sinirleri kuvvetlendiren hardal bitkisi cinsel bezlerin işleyişini hızlandırarak mutluluk veriyor. Terletici özelliğiyle de birçok hastalığa karşı etkili koruma sağlıyor. Bilindiği gibi her türlü hastalığın şifası doğa da gizli. Sarıçiçekli hardal bitkisi de birçok derde deva oluyor. Bu bitki cinsel arzuyu artırarak bu konuda sıkıntı yaşayanlara mutluluk getiriyor. Aynı zamanda sinirleri kuvvetlendiriyor. Ancak midesi hassas olanlar, karaciğer, damar sertliği ve tansiyonu bulunanların kullanmaması isteniyor. Hardalın sağlığa diğer faydaları ise şöyle sıralanıyor: Terletici özelliği vardır. Bu özelliği ile ateşli hastalıklarda, soğuk algınlığında, grip ve bronşitte etkili olur. Midenin dostu bir üründür. Hazımsızlığı kolaylaştırır mideyi rahatlatır, bağırsak hareketini düzenleyerek kabızlığı giderir.

Hardal otu Soğuk Algınkığına iyi gelir

AĞRI KESİCİ GİBİ ETKİ EDİYOR; Romatizmal hastalıkları iyileştirerek ağrıların giderilmesini sağlar. Antioksidan madde içerdiği için iltihaplı hastalıklara da iyi gelir. Özellikle eklem iltihapları için faydalıdır. Kan dolaşımına etki ederek dolaşımı düzene sokar. Hardal kaynar suda lapa haline getirilerek ağrılı veya yanık olan yere konursa iyileştirir. Sinir sistemine de etki eder ve sinirleri gevşeterek kişinin rahatlamasını sağlar. Hardaldan yapılan yakı göğse uygulanırsa astım nöbetinin çabuk geçmesini sağlar. Balgam söktürür. Gastrit hastalığına da iyi gelir. Ancak bir hekime sorulmadan kullanılmaması gerekmektedir.

Hardal otu Sinirleri gevşetir insanı rahatlatır

EVDE HARDAL NASIL YAPILIR: Şimdi hazırlaması sadece 2-3 dakika süren, hayatınızda yediğiniz en güzel ve keskin tatta ki, hardalı hazırlamak üzere doğru mutfaklara. Ama önce en yakın aktara… Biraz pahalı, bu da hazırlarıyla arasındaki farkın en açık örneği. Sadece 50 gram en fazla 100 gram alın. Bekledikçe, acısı ve aroması hafiflemeye başladığı için az miktarda yapıp taze taze tüketmenizi tavsiye ederim.

Hardal otu astım nöbetini çabuk geçirir

Malzemeler: 50 Gram hardal tozu, 1 çay bardağı ılık su, 3 yemek kaşığı zeytinyağı,3 yemek kaşığı limon suyu veya sirke(Elma-Üzüm)

Hazırlanışı: Hardal tozunu cam kaseye alın, içine ılık suyun yarısını ilave edip iyice çırpın. Uygun kıvamı bulmak için suyun tamamını değil, önce yarısını, sonra kalanını ekleyin. Limon suyu ve zeytinyağını da ilave edip tekrar karıştırın. Bozadan biraz daha kalınca, bıçakla alınacak kıvamda olmalı. Biraz da zevkinize göre ayarlamaya çalışın. Daha akıcı bir kıvam isterseniz, biraz daha ılık su ilave edin. Hardalınız artık hazır.

Siyah Hardal Tohumu

Küçük bir cam kavanoza aktarıp, buzdolabına kaldırın. Aynı gün tüketebilirsiniz, bir gün dinlenirse lezzeti daha iyi oturur. Dikkat edelim! Uzun süre bekleyince biraz katılaşabilir, ılık su ilave ederek biraz daha inceltebilirsiniz. İçine ilave edilen zeytinyağı kurumasını önler, ipeksi bir doku verir. İsterseniz 1-2 kaşık daha ilave edebilirsiniz.

Beyaz Hardal Tohumu

Tamamı ile göz kararı yapılacak bir ekleme. Ya da hiç limon suyu ve zeytinyağı koymadan sadece suyla karıştırın. Aynı lezzeti yakalarsınız. İstenirse içine bir-iki çay kaşığı toz şeker ve ½ çay kaşığı tuz ilavesi ile tadını çeşnilendirebilirsiniz. Ev yapımı hardal, kahverengimsi renkte olur, kullanılan limon suyu birazcık hardalın rengini açar, daha açık bir renk almasını sağlar. Tarife göre hazırladıktan sonra, kendi zevkinize göre daha akıcı, ya da daha tatlı yani nasıl seviyorsanız o şekilde yapabilirsiniz.

Hardal otu Romatizmaya iyi gelir mi

FAYDALARI: Sofrada kullanılan hardal, hazmı kolaylaştırır, kabız olmayı önler. Bronşit ve zatürreeden doğan şikayetlere iyi gelir. Beyne veya akciğerlere kan hücum etmesi hallerinde faydalıdır. İç organlarda biriken kanı dışarı çeker. Hazmı kolaylaştırır. Göğsü yumuşatır. Öksürüğe iyi gelir. Göğüs hastalıklarına iyi gelir. Bronşit ve zatürreeye iyi gelir. Zehirlenme vakalarında kullanılır. Ağrı kesicidir. Cildi güzelleştirir. Kan akışını düzenler. Hardal yağı bel, boyun ve diz ağrılarını iyileştirir.

Hardal otu Kan dolaşımını hızlandırır

İştah açar. Tohumu öğütülüp baharat olarak kullanıldığında yemekleri lezzetlendirir. Tohumu toz halinde buruna çekilirse burun tıkanıklığına iyi gelir. Romatizma ağrılarına iyi gelir. Akciğer zarı iltihabında iyileştiricidir. Hastalıkları hafifletir. Hardal yakısı ciğer hastalıklarına iyi gelir. Mafsal hastalıklarda şifa verir. Kan yapar. Hardal tozu incirle karıştırıldığında dalak böbrek ağrılarına çok iyi gelir. Hardal tozu balla karıştırılıp yenilirse nefes darlığına iyi gelir. Ağrıyan diş üzerine konulursa ağrıyı keser.

Hardal otu astım nöbetini çabuk geçirir

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Cildi Pürüzsüzleştirir, Kilo Verdirir, Yağ Yaktırır

ananas kolesterolü düşürür mü ananas yağ yaktırır mı ananas kilo verdirir mi ananas ödemi giderir mi ananas kemikleri güçlendirir mi...

Kapat