Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Cildi Parlatır Canlandırır Lekeleri Yok Eder

bakla nedir nelere iyi gelir bakla cilde faydalı mı bakla cilt lekelerini yok eder mi bakla guta iyimi geliyor öksürüğe iyi gelen sebzeler şifalı sebzeler…

Latincesi:Virus-Vicia Faba-Faba vulgaris.dir.Her iklimde her ülkede yetişir.Tohumu,çiçekleri ve unu kullanılır. Gıda yönünden zengin bir bitki olup, taze olarak tüketilmelidir.Zamanında toplanan çiçekleri gölgede kurutularak kullanılır.

Bakla Gut Hastalığına İyi Gelir mi

FAYDALARI: Bakla kanamayı durdurur, öksürüğe iyi gelir. Boğazdaki şişlere ve bademciklerdeki iltihaplı şişlere iyi gelir. Bakla kabuğu tüylere sürülürse, tüyleri inceltir, zayıflatır, yüzdeki lekeler üzerine konursa, yüzdeki yara, leke izlerini giderir, yok eder, cilde parlaklık verir. Cildin parlaklığını ve canlılığını artırır… Mısri, Nebati ve Hindi olmak üzere çeşitleri vardır. Bazı türlerinin sindirimi zordur ve genellikle çok gaz yapıcıdır.

Bakla Cildi Canlandırır mı

Kramplara ve gut hastalığına iyi gelir. Eğer bakla kabuğu tüylere sürülürse, tüyleri inceltir, zayıflatır, lekeleri giderir. Aynı şekilde, eğer yüzdeki lekeler üzerine konursa, yüzdeki yara, leke izlerini giderir, yok eder, cilde parlaklık verir. Adale kramplarına ve guta iyi gelir. Bakla, göğüs organlarına, kan tükürmeye ve öksürüğe iyi gelir. Boğazdaki şişlere ve bademciklerde ki iltihaplı şişlere iyi gelir.

Bakla Bademciğe İyi Geleir mi

1-Baklanın 15-20 gram çiçeği bir litre suda haşlanıp süzüldükten sonra günde üç fincan kadar içilirse idrarı söktürür, vücuttaki zehirleri dışarı atar detoks etkisi yapar.Böbrek ve idrar yolları taşlarının,kumlarının düşmesini sağlar.Böbrek ağrılarını dindirir,iltihabı giderir.

Bakla Yüzdeki lekeleri yokmu ediyor

2-Unutkanlığa el titremesine zeytinyağlı yemeği yapılarak sıkça yenilirse çok faydası vardır. Bakla zeytin yağı,tuz,kekik,tarçın,biber ,kimyon, ve yarpuz ile pişirilerek tüketilirse her türlü hastalığa şifa verir.

Bakla Unutkanlığı Önler mi

Konu Aramaları:

baklanın cilde faydaları,

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Ayrık Otu Böbrek Taş Ve Kumlarını Eritir

 ayrık otu nelere faydalıdır ayrık otu çayı nasıl yapılıyor ayrık otu grip ve bronşite iyi gelir mi ayrık otu karaciğere...

Kapat