Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Cennet Çiçeği Donuk Cildi Canlandırıyor Mu?

cennet kuşu çiçeği turna gagası cennet çiçeği nelere faydalıdır cennet çiçeği cilde iyimi geliyor cennet çiçeği cilde faydalı mı cilde iyi gelen bitkiler…

Cennet Çiçeği Donuk Cildi Canlandırıyor Mu? Starliçe’nin Ana vatanı Güney Afrika’dır. Ülkemizde “Cennet Kuşu Çiçeği” veya “Turna Gagası” olarak bilinir. Bitkinin bilimsel adı Strelitzia regina’dır. Kışları ölü gibidir. Baharın gelmesiyle meydana çıkar. Starliçe (Cennet kuşu çiçeği, turnagagası); parlak turuncu- mavi renkleri kuş kafasına benzeyen çiçekleri olan bir bitkidir. Bu benzerlik nedeniyle cennet kuşu olarak da isimlendirilir. İki metre boy yapar. Yaprakları kayık küreğine benzer. Yapraklarının genişliği 10-30 cm arasındadır. Yapraklar oldukça sert ve olumsuz şartlara dayanıklıdır.

Cildin Canlandırıcı Gücü Cennet Çiçeğinde Saklı

Birden fazla bitki kümeleri şeklinde yetiştirilir. Çiçekler sert kılıf gibi bir gagadan çıkar. Çiçekler sapların tepelerinde yer alır. Starliçe çiçekleri, üç mavi ve üç turuncu çanak yapraktan oluşmaktadır.

 

Cennet Çiçeği Ciltdeki Ton farklılıklarını Düzeltiyor mu

Çiçekler genelde ilk ve sonbaharda açmaktadır. Her yıl kardeşlenme ile çoğalıp, tek bir bitkiden gruplar oluşur. Starliçe bitkisi asitli toprakları ve ılık ortamları sever. Soğuk havalara da dirençlidir.

Cennet Çiçeği Ciltdeki Renk Bozukluklarını Gideriyor mu

FAYDALARI: Cennet çiçeğinin tohumları, ciltteki renk bozukluklarını azaltmaya ve eşit olmayan cilt tonuna yol açan pigmentasyonu iyileştirmeye yardımcı oluyor. Donuk cildi, daha canlı bir görünüme kavuşturduğu gibi, daha pürüzsüz bir görünüm kazanmasını sağlıyor. Cennet çiçeği sayesinde ışıltısı geri gelen cilt, doğal parlaklığına ve canlılığına kavuşuyor. Cildin canlandırıcı gücü, cennet çiçeğinde saklı.

Cennet Çiçeği Cilde Pürüzsüz bir Görünüm verir mi

 

 

Konu Aramaları:

cennet çiçeği faydaları,

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Hafıza Kaybına,Unutkanlığa İyi Gelen Çay.

biberiye çayı biberiye çayı damar tıkanıklığına iyi gelir mi biberiye çayı nasıl yapılır biberiye çayı kan dolaşımını hızlandırır mı biberiye...

Kapat