Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Çam Sakızı Diş Eti Hastalıklarına İyi Geliyor

Çam Sakızı Diş Eti Hastalıklarına İyi Geliyor:

Çam ağacından elde edilen koyu kıvamlı fakat sert olmayan, bal renginde, aromatik, güzel tadı ve hoş kokusu olan farklı aromasıyla dikkati çeken çam sakızının, İçerisinde kolofan ve reçine asidi bulunur. Diş temizliğinde etkili ve Dişlerin doğal koruyucusudur. Çam sakızının diş sağlığı açısından önemli bir yere sahip olup, Söz konusu sakız diş eti hastalıklarında tercih edilmektedir. Aromatik ve güzel bir tadı bulunan, Çam Sakızı Halk arasında daha çok mide hastalıklarında, Solunum yolu hastalıklarında, akciğer iltihaplarına ve öksürüğe karşı kullanılmaktadır.

Sesi açar. Mideye kuvvet verir. İdrar yollarındaki hastalıklara karşı da faydalıdır. Günümüzde antiseptik özelliğinden dolayı ağız hastalıklarında, özellikle diş eti hastalıklarında kullanılıyor. Çam sakızı, hem diş etlerini güçlendirici hem de yapışkan özelliğinden dolayı ağız içerisindeki yemek artıklarını temizlediğinden faydalı bir üründür.

Tabi ki her şeyden önce diş sağlığı için diş fırçalamak önemli. Bu anlamda Ağız içi temizliğine dikkat etmemiz gerekmektedir. Çam Sakızının Özellikle öğün aralarında ve dişlerin fırçalanamadığı zamanlarda kullanılması önerilmektedir.

FAYDALARI: Solunum yolu hastalıklarına olumlu etkisi nedeni ile akciğer iltihaplanmalarına ve öksürüğe oldukça iyi gelmektedir. Çam sakızı diş ve diş etlerini temizleyerek diş köklerimizi kuvvetlendirir. Sindirim sistemini düzenler ve mideyi kuvvetlendirir.

İdrar yollarında meydana gelen hastalıklara iyi gelir. Yara oluşan bölgeye sürülerek yaraların daha hızlı iyileşmesini sağlar. Sert sakız olmasından dolayı yüz kaslarının gelişmesi içinde kullanılır. Ses ve nefes açıcı özelliği de vardır. Ayrıca Çam sakızı bayanlar arasında ağda olarak da kullanılmaktadır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Nim Ağacı Sivilce Akne Ve Cilde İyi Geliyor

Nim Ağacı Sivilce, Akne Ve Cilde İyi Geliyor: Yaklaşık 15-16 metre boyunda olan ve tropik bölgelerde yetişen Nim Ağacının Ana...

Kapat