Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Çakşır Otu Cinsel Gücü Tetikliyor

Çakşır Otu Cinsel Gücü Tetikliyor

vücutta afrodizyak etki yaratır cinsel gücü artırır yerli viagra olarak bilinir sperm sayısını ve sperm kalitesini artırır zindelik verir hücreleri yeniler

Çakşır Otu maydanozgiller Familyasının bir üyesi olup, Boyu 2-3 metreye kadar çıkabilen oldukça büyük bir bitkidir. Az nemli topraklarda genellikle kendiliğinden yetişir. Sarı renkli çiçekleri, gövdesinin tepe kısımlarında adeta bir şemsiye gibi gözüktüğünden tarlalarda çok uzaklardan bile onu hemen fark etmek mümkündür. Doğu Anadolu dan Akdeniz bölgesi dahil çoğu yerde yetişir.Sarı renkte çiçekler açan Çakşır otu, cinsel gücü ve isteği artırırken,sperm sayısını yükselterek çiftlere mutluluk veriyor. Cinsel hayatta sorun yaşayanların imdadına bitkiler yetişiyor. İçerisinde tanen, reçine, nişasta, alkaloit, saponin ve uçucu yağ bulunan çakşır otu da afrodizyak özelliği ile dikkat çekiyor. Cinsel gücü ve isteği artıran Çakşır otu, bu konuda sorunlu çiftlerin yüzünü güldürüyor. Çakşır otu sperm sayısını ve hareketliliğini de arttırıyor.

Bu özelliklerinden dolayı çocuk sahibi olamayan erkeklere çakşır otu kullanması tavsiye ediliyor. Toz halinde bal ile macun yapılarak tüketildiği gibi çakşır otu kökünden hazırlanan çay olarak da içilebilir. Marifetli çakşır otunun fayda sağladığı diğer rahatsızlıklardan bazıları ise şöyle: Kasları kuvvetlendirir. Eklemlerdeki ağrıları gidermeye yardımcı olur. Sinirleri rahatlatır. Astım ve bronşitte faydalıdır.

FAYDALARI:

Çakşır Otunun en çok bilinen faydası, Vücutta afrodizyak etkisi yaratarak cinsel gücü artırıcı bir özellik göstermesi. Bunun yanı sıra çakşır otu, kaslarda ve eklemlerde oluşan ağrıları dindiriyor. Sinir sisteminin sağlıklı bir şekilde çalışmasına destek oluyor. Vücudumuzdaki toksinleri, yani zararlı maddeleri vücuttan uzaklaştırıyor. Bu özelliği sayesinde soğuk algınlığından tutun geçmek bilmeyen balgama kadar kış hastalıklarıyla ilgili birçok sorunu çözüyor. Vücutta kan şekerini düşürücü bir etki yaratıyor, bu nedenle ölçülü tüketmek, aşırıya kaçmamak büyük önem taşıyor.

Vücuda sağladığı enerji sayesinde zindelik veriyor. Hücrelerin kendilerini yenileme sürecini hızlandırıcı etkisiyle yaraların iyileşme sürecine katkısı olduğu biliniyor. İştah açıcı bir etki oluşturduğundan özellikle kilo almak isteyip de alamayanlar tarafından değerlendiriliyor.

ÇAKŞIR OTU TÜRLERİ:

Kerkul:

Bu bitkiyi diğer çakşır türlerinden ayıran en önemli özelliği bitkilerinin sarı olması ve tohumlarının çok küçük olmasıdır. Bu türün yapraklarından bile sarı bir sıvı gelmektedir. Genellikle kuzular çakşır otu bitkisinin bu türünü çok severler.

Helizdağlı:

Diğer türlerinin aksine çakşır otu bitkisinin helizdağlı türünün, tohumları çok büyüktür. Çakşır otu bitkisinin bu türünde yapraklardan beyaz süt akar. Yapraklarından akan bu süt, ayaklarda oluşan yaralara ve yaraları temizlemek için kullanılır.

ÇAYI: Eğer çakşır otunu çay olarak tüketmek istiyorsanız toz ya da kök olarak çakşır alabilir, aldığınız bu toz ya da kökten 1 tatlı kaşığı kadarını, kaynattığınız suyun içinde 10-15 dakika kadar demleyip süzüldükten sonra ortaya çıkan çayı afiyetle içebilirsiniz. (Kök şeklinde aldığınız çakşırı, evde kendiniz de toz haline getirebilirsiniz.) Bu çayı günde 1 bardak içmeniz yeterli olacaktır.

AFRODİZYAK:

Eğer afrodizyak etkisinden faydalanmak istiyorsanız ya doğrudan karışım halinde satılan çakşır macununun dan edinebilir ya da çakşır tozu alıp 1 çay kaşığı kadar çakşır tozunu 1-2 çay kaşığı kadar bal veya pekmezle karıştırarak tüketebilirsiniz. Bu karışımı günde 2 kez kullanmanız yeterli. Eğer cildinizdeki yara, sivilce ve akne izlerinden kurtulmak için çakşır otu kullanmak istiyorsanız çakşır yağını tercih edebilir, 1 çay kaşığı kadar çakşır yağını yarım çay kaşığı kadar zeytinyağıyla karıştırdıktan sonra uygulamak istediğiniz bölgeye uygulayabilirsiniz.

UYARI: Çakşır otu ve kökü, uzun süreli ve aşırı dozda kullanımlarında ruh hali üzerinde olumsuz etkiler yaratabiliyor. Bu nedenle mutlaka ölçülü bir şekilde kullanmak gerekiyor. Aynı şekilde ciddi ve kronik bir rahatsızlığı olanların, hamilelik dönemindeki kadınların kullanmaları tavsiye edilmiyor.

 

Konu Aramaları:

beyaz çakşır otu•[[•••••[••,çakşir kökü cinsel gücü artırır mı,çakşır otu cinsel gücü,ökse otu afrodizyak,sari cicekleri olan koku cinsel gucu artoran bitki,

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Güzel Bir Cilt İçin Argan yağı Nasıl kullanılmalı

Güzel Bir Cilt İçin Argan yağı Nasıl kullanılmalı Argan yağı cilt bakımında doğum sonrası karın çatlaklarının giderilmesinde kullanılıyor kalp damar...

Kapat